AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

ROWEROWA BOMBONIERKA NA LUBELSZCZYŹNIE

napis na plakacie: cisowianka mazowia mtb maraton powiat lubelski wysokie/zakrzew 12 czerwca
13
maja
2022

Smak nadchodzącego maratonu przygotowanego przez Cezarego Zamanę przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubują się w smakach wyszukanych, nieoczywistych, zaskakujących. Dlatego warto wybrać się do Wysokiego / Zakrzew w powiecie lubelskim, gdzie odbędzie się czwarty maraton Mazovii.

Między kolarskim mistrzem polski Cezarym Zamaną a Lubelszczyzna zdecydowanie jest chemia. Ile razy nie wybierze się on w tę urokliwą część Polski, tyle razy będzie podróż skutkująca organizacją maratonu. Nie tak dawno przecież peleton Mazovii mknął przez wyjątkowe w skali Europy wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. A już lada moment, bo 12 czerwca, kolejne zawody cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się w powiecie lubelskim, a dokładniej w Wysokim i Zakrzewie. Dodatkowo, będzie to edycja o Puchar Starosty Lubelskiego, Zdzisława Antonia.

„Obchodzimy właśnie jubileuszowy, bo 18. sezon Mazovii. A wiadomo, że najlepsze urodziny to takie, na których nie brakuje niespodzianki. Stąd właśnie maraton Wysokie/Zakrzew, czyli zupełnie nowej dla Mazovii miejscówki” – informuje Cezary Zamana. „Mimo że zawodniczki i zawodnicy nie wiedzą, jakich wyzwań się spodziewać, to z pewnością mogą spodziewać się wszystkiego tego, z czego słynie Mazovia. Świetnie przygotowanych tras, znakomitej atmosfery w peletonie i dobrze zorganizowanej bazy zawodów” – dodaje triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Na trasach nie braknie terenowych przeszkód w postaci interwałowych odcinków, gdzie podjazdy wymagające gwałtownego depnięcia pedałów przerywane będą zjazdami testującymi sprawność hamulców. Przyda się też umiejętność płynnego wchodzenia w ostre zakręty, bez tracenia wypracowanej prędkości.

Do wyboru będą trasy o zróżnicowanej trudności. Najmocniej mięśnie popracują na najdłuższym dystansie Pro. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że pod względem długości oraz przewyższeń będzie to jedna z najcięższych tegorocznych przepraw Mazovii. Więcej szans na złapanie oddechu będzie na dystansie Fit, poprowadzony w większości po otwartej przestrzeni między pofałdowanymi, obficie kwitnącymi polami. Najmniej wprawieni oraz najmłodsi rowerzyści mogą bez obaw ścigać się na dystansie Hobby. Tu ciekawostka: dystans Hobby pierwszy raz od wielu lat przekroczy długość 10 kilometrów. Z tego powodu na jego trasie zorganizowany zostanie bufet regeneracyjny dla dzieci oraz opiekunów. Razem z Cezarym Zamaną do Wysokiego / Zakrzewa przyjedzie znana z telewizyjnych dobranocek Rybka MiniMini. Zorganizuje ona darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia. Jedynym warunkiem startu jest posiadanie sprawnego roweru oraz chroniącego głowę kasku.

Profesjonalne wsparcie w organizacji tegorocznej nowości zapewniają Cezaremu Zamanie samorządy. Zarówno przedstawiciele gmin Wysokie oraz Zakrzew, jak i starostwa powiatowego w Lublinie wzorcowo zaangażowały się w przygotowanie czerwcowego maratonu. „Baza zawodów zlokalizowana będzie na południu powiatu lubelskiego, zaraz u granic atrakcyjnego pod wieloma względami Roztocza. W kameralnym otoczeniu małej miejscowości Wysokie, które odpowiednio oddaje klimat tego rejonu mamy idealną wręcz bazę na maraton. Nasi goście będą mogli nie tylko rozsmakować się w naszych trasach, ale i cieszyć się urokami miejscowości w pełni oddającej wszystkie zalety tego regionu” – dodaje Cezary Zamana.

„Organizacja maratonu to poważne wyzwanie. Dlatego do współpracy zapraszam tylko te samorządy, na których mogę bezgranicznie polegać i którym ufam. Powiatowe władze starostwa lubelskiego oraz lokalni przedstawiciele Wysokiego oraz Zakrzewa są znakomitym przykładem takich fachowców, którzy rozumieją rolę sportu i dbają o rozwój inicjatyw opartych na aktywnościach fizycznych. Współpraca z nimi to czysta przyjemność” – deklaruje Cezary Zamana.

 

Zapisy na Wysokie / Zakrzew Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy wejść na stronę https://mazoviamtb.pl/wysokie-zakrzew/, by wpisać się na listę startową. Zapisać się będzie można także w dniu maratonu 12 czerwca w Biurze Zawodów.

 

PROGRAM ZAWODÓW

WYSOKIE / ZAKRZEW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

O PUCHAR STAROSTY LUBELSKIEGO

 

Niedziela  12 czerwca

•             9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

 

Starty

•             10:30- start dystansu Hobby

•             11:30- start dystansu Fit i Pro

•             11.45 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

 

Dekoracje

•             12:00- dekoracja dystansu Hobby

•             13:30- dekoracja dystansu Fit

•             14:30- dekoracja dystansu Pro

 

 

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 18 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów oraz zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań sportowych i krajoznawczych.

 

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

 

 

Plakat
Plakat
 
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa