Obchody 3 maja 2022

zdjęcie ze złożenia kwiatów
maja
2022

W Lublinie obchodzono uroczyście 231 Rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej określanej mianem - Konstytucji 3-go Maja. W uroczystościach, Powiat Lubelski reprezentowała delegacja, na której czele stanął Zdzisław Antoń Starosta Lubelski.

Uroczystości zostały rozpoczęte Mszą Św. w Archikatedrze Lubelskiej, następnie odbył się przemarsz  ulicami miasta na Plac Litewski gdzie odbyła się oficjalna ceremonia obchodów  majowego święta. Po oficjalnych wystąpieniach i ceremoniale wojskowym nastąpiło złożenie kwiatów przed Pomnikiem Konstytucji 3-go Maja. Po uroczystościach oficjalnych rozpoczął się wielogodzinny festyn z udziałem mieszkańców całego regionu. Komitet Organizacyjny Obchodów zapewnił bogaty program majówki, a pogoda - ku uciesze uczestników również dopisała.

Złożenie kwiatów