Warsztaty Ministerstwa Rozwoju i Technologii dla organów administracji architektoniczno-budowlanej

na zdjęciu znajdują się uczestnicy warsztatów
kwietnia
2022

Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji MRiT rozpoczął cykl ogólnopolskich, bezpłatnych, stacjonarnych warsztatów dla organów administracji architektoniczno-budowlanej. W ramach warsztatów pracownicy tych instytucji zapoznają się z procedurą uzyskiwania upoważnień Ministra Rozwoju i Technologii do udzielenia zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych.

W pierwszym z ośmiu planowanych warsztatów udział wzięło 25 pracowników organów administracji architektoniczno-budowlanej z całej Polski.

Celem warsztatów jest praktyczne przygotowanie uczestników do opracowywania wniosków o upoważnienie Ministra Rozwoju i Technologii, na podstawie których udzielona ma zostać zgoda na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych. Uczestnicy warsztatów przepracowują studia przypadku, analizując w praktyce możliwe problemy dotyczące tej procedury. Prowadzący omawiają z uczestnikami szczegółowo w trakcie zajęć także nowy wzór formularza wniosku.

uczestnicy podczas szkolenia

pracownicy, którzy ukończyli warsztaty