Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - program obchodów i akcja #mojaflaga

polska flaga i napis 2 maja dzień polskiej flagi
kwietnia
2022

- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z symbolicznym jej podniesieniem na maszt oraz wywieszeniem na instytucjach, urzędach, na naszych domach, to nie mechaniczny i nic nie znaczący rytuał. To przypomnienie naszego wspólnego, narodowego dziedzictwa, ale równocześnie przyczynek do wezwania o wspólne działania i wspólną troskę o dobro naszej wspólnoty narodowej – podkreśla wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do wzięcia udziału w obchodach Dnia Flagi RP oraz włączenia się w akcję #mojaflaga, poprzez wyeksponowanie w dniu 2 maja polskiej flagi i opublikowanie zdjęcia w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Ambasadorami akcji #mojaflaga są wszyscy, którzy wywieszają flagę biało-czerwoną podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Flagę można wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Akcja #mojaflaga organizowana jest przez Biuro Programu "Niepodległa".

Program obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2022 roku

Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

godz. 10.30 - uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych działaczom opozycji antykomunistycznej oraz związków kombatanckich i związków zawodowych.

Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, przed gmachem

godz. 11.00 - Uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie

• przekazanie flagi państwowej pocztowi flagowemu przez wojewodę lubelskiego
  • hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej na maszt