Uroczyste otwarcie dróg powiatowych

tablice informacyjne o wykonaniu zadania z funduszów narodowych
grudnia
2021

30 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie dróg powiatowych w Bożej Woli i w miejscowości Spławy.

Zadania zrealizowanych inwestycji dotyczyły przebudowy skrzyżowania dróg powiatowych nr 2305L i 2306L w miejscowości Boża Wola – inwestycja współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przebudowy drogi powiatowej nr 2297L Zaraszów – Kąty – Wysokie – inwestycja współfinansowana z Funduszy Dróg Samorządowych. Długość odcinka dróg objętych powyższym zadaniem to 14,2 km.

Celem tych projektów było zrealizowanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, przyczyniającej się jednocześnie do stworzenia zintegrowanego systemu transportowego na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W wyniku realizacji inwestycji została wykonana m. in. nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego wraz z chodnikami, system odwodnienia, zatokami autobusowymi, przebudową zatok autobusowych i skrzyżowań z drogami gminnymi, jak również zostały utwardzone pobocza oraz zamontowane latarnie uliczne LED oraz balustrady.
W uroczystym otwarciu udział wzięli Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski, Krzysztof Chmielik - Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie, Grzegorz Kozioł – Członek Zarządu Powiatu w Lublinie oraz Radni Radny Powiatu w Lublinie w osobach: Anna Pawlas, Beata Gajur, Andrzej Kłapeć, Tomasz Szpakowski oraz Paweł Pikula, a także Marta Janeczko – Skarbnik Powiatu w Lublinie, Teodora Zaręba – Wójt Gminy Zakrzew, Dorota Dobrzyńska – Wójt Gminy Wysokie oraz Magdalena Kostruba – Zastępca Burmistrza Bychawy. Wśród zaproszonych gości pojawiła się również Bożena Pajduszewska – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz Małgorzata Kotarska – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Proboszcz Parafii św. Antoniego Padewskiego w Bożej Woli – ks. Marek Goch oraz Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Wysokiem – ks. Dr Mirosław Kawczyński dokonali poświęcenia oddanych do użytku przebudowanych dróg powiatowych.

Zrealizowane inwestycje znacząco przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańców gmin Bychawa, Wysokie i Zakrzew oraz wszystkich mieszkańców Powiatu Lubelskiego.

Wydarzenia zostały objęte Patronatem Medialnym TVP Lublin.

Przemowa

zgromadzeni przy otwarciu drogi

minister Czarnek witający się z dziećmi

tablice informacyjne