Andżelika Adamczuk laureatką 3 edycji Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”

laureatka w towarzystwie opiekunki i koleżanek z klasy
grudnia
2021

Jest nam niezmiernie miło, że wśród laureatów 3 edycji Programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” znalazła się Andżelika Adamczuk uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego, której opiekunem była p. Anna Kozieł.

Program stypendialny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie  realizowany jest od 2019 roku. Jego zadaniem jest aktywne wspieranie rozwoju młodzieży szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Andżelika podczas tego przedsięwzięcia realizowała zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe zdobywając wiedzę z zakresu ekologii oraz dbałości o zdrowy tryb życia. Brała również udział w projektach organizowanych przez wyższe uczelnie i instytuty badawcze związane z ochroną środowiska.

Program „Lider wiedzy i ochrony środowiska” organizowany i finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz współorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Serdecznie gratulujemy!