Z Polski do Portugalii

na zdjęciu znajdują się uczniowie biorący udział w projekcie
listopada
2021

We wrześniu bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach zakończono realizację projektu „Po kwalifikacje do Portugalii”. Projekt skierowany był do uczniów Technikum w ZSP w Niemcach, a finansowany ze środków EFS – POWER w ramach projektu - Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego. Koszt projektu 76544,00 € - 330 073,04 PLN.

W projekcie wzięło udział 40 uczniów  kształcących się w zawodach – technik informatyk, agrobiznesu, architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych oraz  4 nauczycieli ZSP w Niemcach. W ramach projektu uczestnicy odbywali staże zawodowe u lokalnych przedsiębiorców w miejscowości Barcelos. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z portugalskim rynkiem pracy, sprawdzenia swoich możliwości we współpracy z grupą międzynarodową.

Uczestnicy  realizowali  także program kulturowy – zwiedzili między innymi Porto i  Bragę. Mieli również okazję dotknąć wód Oceanu Atlantyckiego. Dzięki otrzymanemu kieszonkowemu mogli zaopatrzyć się w lokalne produkty i pamiątki. Uczestnicy projektu „Po kwalifikacje do Portugalii” zostali wyposażeni w wiedzę, która znacząco wpłynęła na ich rozwój społeczny i osobisty.

na zdjęciu znajduje się grupa uczniów biorących udział w stażu