Wykopki w Woli Gałęzowskiej

uczestnicy spotkania
września
2021

W dniu 10 września 2021 r. z inicjatywy Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pana Jacka Figarskiego oraz Pana Mariana Podsiadły Dyrektora Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej odbyło się kolejne trzecie spotkanie w ramach pilotażowego programu pozwalającego na integracje dzieci umieszczonych w placówce opiekuńczo – wychowawczej z osobami starszymi i niepełnosprawnymi przebywającymi w domu pomocy społecznej.

Wśród przybyłych gości znalazł się Pan Starosta Andrzej Chrząstowski, Pani Dyrektor Małgorzata Paprota- Dyrektor Lubelskiego Oddziału PFRON, Pan Mariusz Kidaj- Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Aneta Hałabis- Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Dyrektor Domu Dziecka w Przybysławicach Pan Rafał Lipert, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Matczynie Pan Sławomir Piotrowski oraz Pani Aneta Frąk-  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach a także Pani Urszula Zielińska Dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Integracja odbyła się w Centrum Administracyjnym Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej. Spotkanie było kolejną tego typu lokalną, społeczną inicjatywą pozwalającą na przełamanie barier międzypokoleniowych.

Po powitaniu przybyłych gości, odbyły się tradycyjne „wykopki w Woli Gałęzowskiej” połączone z wspólnym zbieraniem ziemniaków. Po owocnej pracy rozpoczęło się pieczenie ziemniaków, kiełbasek oraz biesiadowanie na świeżym powietrzu. Wspólnie udało się zrozumieć cel zespołowej pracy połączonej z wzajemnym okazywaniem sobie pomocy.

Serdecznie dziękujemy gospodarzowi Panu Marianowi Podsiadły Dyrektorowi Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.

uczestnicy wydarzenia siedzą na łące

uczestnicy spotkania

wicestarosta lubelski andrzej chrząstowski przemawia do uczestników

zbiranie ziemniaków