chłopczyki za biurkiem, książki, zeszyty, kolorowe kredki
września
2021

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubelskiego. Dziś, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny, kolejny rok nauki i pracy, czas nowych wyzwań. Dodatkowo wracamy do szkół po długiej przerwie, by móc jeszcze mocniej skoncentrować się na pracy z uczniami i nadrobić zaległości spowodowane nauką zdalną. Wierzę, że każdy z Was, niezależnie od wieku czy predyspozycji, nowy rok szkolny rozpocznie energicznie, z siłą do pokonywania codziennych trudności i wypełniania szkolnych obowiązków.

,,Jedyne, co możesz zrobić swojemu dziecku,
 to okazywać mu miłość i wsparcie. To wszystko.
Stwórz dla niego pełną miłości atmosferę,
w której inteligencja w naturalny sposób zakwitnie"

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Wychowawcy,  Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubelskiego.

Dziś, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny, kolejny rok nauki i pracy, czas nowych wyzwań. Dodatkowo wracamy do szkół po długiej przerwie, by móc jeszcze mocniej skoncentrować się na pracy z uczniami i nadrobić zaległości spowodowane nauką zdalną. Wierzę, że każdy z Was, niezależnie od wieku czy predyspozycji,  nowy rok szkolny rozpocznie energicznie, z siłą do pokonywania codziennych trudności i wypełniania szkolnych obowiązków.

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,
pragnę przypomnieć, że od Waszego zaangażowania, wiedzy i sposobu pracy zależy poziom kształcenia uczniów. To właśnie szkoła jest miejscem, gdzie przekazujecie i utrwalacie najważniejsze wartości i kultywujecie tradycje, które kształtują patriotyczną postawę oraz charakter. Szkoła ma być tym miejscem, w którym uczeń na co dzień spotyka dobrych nauczycieli, potrafiących przekazać wiedzę w dostępny sposób oraz wzbudzić entuzjazm jej zdobywania.

Szanowni Rodzice, chciałbym podkreślić Waszą szczególną rolę w wychowaniu i kształtowaniu Waszych dzieci. To właśnie Wasza miłość, troskai codzienna pomoc pozwala czuć się im bezpieczniej i pewniej. Mądre słowa i szczera rozmowa pomagają dzieciom zrozumieć dobre i złe strony życia. Wartości wyniesione z rodzinnego domu są dla dzieci niezastąpione. Tak samo niezastąpione jak Wasze wsparcie, pomoc w nauce, zwykła, codzienna obecność oraz uwaga poświęcona dzieciom.

Kochani Uczniowie, przed Wami kolejny rok nowych wyzwań i zadań. Głęboko wierzę, że mimo trudności będziecie mieć tak dużo siły i cierpliwości, aby móc w całości zrealizować plany i marzenia. W szczególności chciałbym zwrócić się do pierwszoklasistów, życząc im aby początek nauki był spokojny, a wdrożenie w nowe obowiązki, wynikające z rozpoczęcia nauki przebiegło  bezproblemowo.

Nawiązując do historii, 1 września 1939 r. młodzież, taka jak Wy, z radością wyczekiwały inauguracji nowego roku szkolnego, powrotu do szkoły, do swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli. Ową radość zniszczyły niemieckie oddziały, które bestialsko wdarły się do naszego kraju, mordując rodaków i zajmując Polską Ziemię. Patriotycznym obowiązkiem jest pamiętać o uczniach, którzy zamiast beztrosko wertować podręczniki szkolne, walczyli o godność i wolność kraju. To Waszym obowiązkiem, Drodzy Uczniowie, jest dbanie o pamięć o Ich odwadze i męstwie.

Niezależnie od biegu czasu wyznacznikiem dobrej edukacji i wychowania zawsze jest nieustanna współpraca oraz trud, który musimy podejmować każdego dnia w celu osiągnięcia sukcesów. Gorąco wierzę, że ten rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022 będzie nie tylko czasem intensywnej pracy i nauki, ale także czasem szlifowania talentów, charakterów, wspaniałych doświadczeń, pielęgnowania starych i zawierania nowych przyjaźni.

Jeszcze raz życzę Wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji w nowym roku szkolnym.

Wicestarosta Lubelski

Andrzej Chrząstowski

Ikona pdfList z okazji inauguracji roku szkolnego 2021/2022 od Wicestarosty Lubelskiego - Andrzeja Chrząstowskiego, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [894.29 KB]