Otwarcie drogi powiatowej w Dominowie.

Uroczysty moment przecinania wstęgi z okazji otwarcia powiatowej drogi na odcinku łączącej ulicę Abramowicką z ulicą Głuską.
lipca
2021

W dniu 16 lipca w Gminie Głusk odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej na odcinku łączącej ulicę Abramowicką z ulicą Głuską.

Przecięciem wstęgi oficjalnie oddano do użytku przebudowane drogi nr 2271L Wólka Abramowicka – Dominów i nr 2272L na odcinku od ul. Głuskiej do pętli nawrotowej w m. Dominów. W uroczystym otwarciu przebudowanych dróg powiatowych w Dominowie uczestniczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Starosta Lubelski Zdzisław Antoń.

W wyniku realizacji przebudowy drogi powiatowej nr 2271L Wólka Abramowicka – Dominów” m.in. przebudowano skrzyżowanie z drogami gminnymi, wykonano nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, chodniki, przejścia dla pieszych, bariero-poręcze, odwodnienie jezdni i chodników, oznakowanie pionowe i poziome.

Inwestycje zrealizowano przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowita wartość przebudowanej drogi powiatowej Wólka Abramowicka – Dominów to 915 151,50 zł, z czego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 538 890,00 zł. Wsparcie z RFRD dla przebudowanej drogi na odcinku od ul. Głuskiej do pętli nawrotowej w m. Dominów wynosiło 4 459 689,00 zł, przy całkowitej wartości inwestycji 6 414 034,32 zł.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka udziela wywiadu mediom społecznościowym tj. Radio Lublin, TVP3

pod namiotem z logo gminy Głusk wojewoda lubelski Lech Sprawka, członek zarządu Powiatu Lubelskiego Grzegorz Kozioł, ksiądz i inny uczestnicy

goście wydarzenia z gminy i powiatu

przemówienie starosty Lubelskiego do mikrofonu w otoczeniu uczestników uroczystości