Nieodpłatna pomoc prawna Drukuj Zapisz

Uruchomienie porad osobistych w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

napis kredą na tablicy Nieodpłatna Pomoc Prawna
czerwca
2021

Od 1 lipca 2021 r. uruchomione zostają porady osobiste w punktach zlokalizowanych na terenie Powiatu Lubelskiego.

Uprzejmie informuję, że biorąc pod uwagę zmieniającą się sytuację epidemiczną oraz stopniowe zmniejszanie obostrzeń, podejmujemy ciągłą analizę zapotrzebowania na udzielanie osobistych nieodpłatnych porad prawnych i poradnictwa obywatelskiego w punktach oraz możliwość zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych zgodnych z wydanymi w dniu 9 czerwca 2020 r. przez Ministra Sprawiedliwości i Głównego Inspektora Sanitarnego zaleceniami dla funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w związku z zapobieganiem oraz zwalczeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem.

W związku z powyższym oraz zgłaszanym zapotrzebowaniem od 1 lipca 2021 r. uruchomione zostają porady osobiste w punktach zlokalizowanych na terenie Powiatu Lubelskiego.

Jednocześnie przypominam, że porady odbywają się po umówieniu terminu porady pod numerem telefonu 81 52 86 714, e-mail: pomocprawna@powiat.lublin.pl lub poprzez stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości https://np.ms.gov.pl/

Starosta Lubelski
Zdzisław Antoń