Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu w Lublinie dotycząca udziału mieszkańców w debacie nad Raportem o stanie Powiatu Lubelskiego za 2020 rok

zdjęcie przedstawia grupę osób uczestniczącą w konsultacjach społecznych, debacie
czerwca
2021

Zgodnie z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920, z późn. zm.) Zarząd Powiatu w Lublinie do dnia 31 maja każdego roku przedstawia Radzie Powiatu w Lublinie Raport o stanie Powiatu Lubelskiego za rok poprzedni.

Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady powiatu.

Mieszkańcy mogą uczestniczyć w debacie nad Raportem o stanie Powiatu, która odbędzie się podczas sesji Rady Powiatu w Lublinie w dniu 24 czerwca 2021 r. o godz. 13:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie, przy ul. Spokojnej 9.

Zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie powiatowym liczba mieszkańców  Powiatu Lubelskiego mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Pisemne zgłoszenie mieszkańca do udziału w debacie poparte podpisami co najmniej 300 mieszkańców powiatu należy złożyć do:

Przewodniczącego Rady Powiatu w Lublinie
Starostwo Powiatowe w Lublinie,
ul. Spokojna 9, Punkt Obsługi Klienta

najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję tj. do 23 czerwca 2021 r., do godz. 15.00

Mieszkańcy będą dopuszczeni do głosu według kolejności zgłoszeń. W załączeniu wzór zgłoszenia do debaty.

Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych – RODO znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Lublinie pod adresem: https://splublin.bip.lubelskie.pl/index.php?id=611&p1=szczegoly&p2=1635231

Raport o stanie Powiatu Lubelskiego za 2020 r. znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Lublinie pod adresem:

Ikona pdfZgłoszenie do udziału w debacie, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [220.70 KB]