Stypendium Starosty Lubelskiego dla wybitnie uzdolnionych uczniów

na zdjęciu znajduje się dziewczyna stojąca tyłem, mająca na głowię czapkę absolwenta
kwietnia
2021

25 marca 2021 r. Zarząd Powiatu w Lublinie zatwierdził wnioski oraz przekazał środki na Stypendium Starosty Lubelskiego na II semestr roku szkolnego 2020/2021.

Stypendium Starosty Lubelskiego przyznawane jest za każdy zakończony semestr w danym roku szkolnym. Uczniowie otrzymują stypendium w formie finansowej. Stypendium naukowe wynosiło 240 zł, sportowe: za posiadanie II klasy sportowej - 180 zł natomiast za posiadanie I klasy sportowej - 210 zł miesięcznie. Stypendium Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 6 uczniów, a  za szczególne osiągnięcia sportowe 5 uczniów.

STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE OTRZYMALI:

Daniel Kamiński - uczeń klasy II Technikum w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach - średnia ocen 4,80. Bardzo zaangażowany w pracę na rzecz szkoły i środowiska: opracował projekt nowej strony internetowej szkoły, reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym podczas uroczystości środowiskowych oraz brał udział w projekcie „Bełżyckie dzieje(się)”.

Kamil Olesiński - uczeń klasy III Technikum w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie - średnia ocen 5,05. Zaangażowany w życie klasy i szkoły. Inicjował i uczestniczył w różnorodnych przedsięwzięciach i imprezach szkolnych. Ma dobre relacje z rówieśnikami. Wyróżnia się swoją postawą, jest sumienny, zdyscyplinowany i odpowiedzialny.

Sylwia Buss - uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach - średnia ocen 5,0. Odpowiedzialna, wykazującą nienaganną postawę uczniowską i koleżeńską. Przygotowała nagranie na Święto Niepodległości oraz wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2020. Rzetelnie i sumiennie wypełniała obowiązki szkolne oraz angażowała się w życie klasy i szkoły.

Natasha Pasiek - uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli - średnia ocen 5,04. Oaza wszechstronności i roztropności, zaangażowana i pomocna. Nieustająca we własnym rozwoju, samodzielnie rozwijała swoje zainteresowania i uzdolnienia. Szanuje poglądy i myśli innych.

Dominika Mazur - uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach - średnia ocen 4,91. Osoba spokojna, nastawiona na sukces, pochłonięta nauką oraz procesem samorealizacji. Chętnie pomaga rówieśnikom z klasy.

Zuzanna Dyś - uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie - średnia ocen 5,11. Wyróżnia się wielką pracowitością i chętnie podejmuje nowe wyzwania. Cechuje ją sumienność i zdyscyplinowanie. Angażuje się w prace społeczne na rzecz szkoły oraz na rzecz innych organizacji poprzez wspieranie akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza.

STYPENDIUM ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE OTRZYMALI:

Natalia Warsz - uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach startując podczas Ogólnopolskiego Pucharu Roztocza w podnoszeniu ciężarów w Zamościu przy wadze 55 kg uzyskała w dwuboju 97 kg osiągając 141,5 pkt. Sinclaira. Wynikiem tym uzyskała limit na II (drugą)  klasę sportową.

Dawid Kwiatkowski - uczeń klasy IV Technikum w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach startując w Mistrzostwach Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju przy wadze 77,8 kg uzyskał w dwuboju 226 kg - osiągając 280,5 pkt. Sinclaira. Wynikiem tym uzyskał limit na II (drugą)  klasę sportową.

Karol Józef Brodziak - uczeń klasy IV Technikum w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach startując w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w Gdańsku przy wadze 55 kg zajął III miejsce. Wynikiem tym uzyskał limit na II (drugą)  klasę sportową.

Kamil Miąc - uczeń klasy II Technikum w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach podczas Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim w Warszawie zajął III miejsce w kategorii wagowej do +78 kg i uzyskał I klasę sportową.

Miłosz Plewik - uczeń klasy II Technikum w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach za zdobycie tytułu Mistrza Województwa Lubelskiego w kategorii juniorów w tenisie stołowym otrzymał II klasę sportową.