AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Najlepsi artyści i sportowcy z Powiatu Lubelskiego nagrodzeni!

róże na białym tle i napis przyznano nagrody sportowe i artystyczne
28
maja
2021

W czwartek 27 maja br. podczas XXX sesji Rady Powiatu Lubelskiego VI kadencji wręczone zostały nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także nagrody za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej.

W kwietniu 2021 r. Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i wybitne osiągnięcia w działalności sportowej. 27 maja 2021 r. podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu w Lublinie nagrodzonym zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

 

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY

 

          Komisja powołana w celu dokonania oceny zgłoszonych kandydatur zgodnie z Uchwałą nr 492/2021 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 18 marca 2021 r., w składzie: Zbigniew Bernat - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Joanna Kaznowska, Izabela Mazurek i Aneta Kalinowska- Gałat, pozytywnie zaopiniowała wnioski złożone w tej kategorii, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody niżej wymienionym osobom i zespołom:

Agata Rumińska - Sulenta - śpiewaczka operowa sopran, mezzosopran. Swoją postacią i działalnością artystyczną reprezentuje Powiat Lubelski na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2019 r. była współorganizatorem i uczestnikiem koncertu galowego uświetniającego Lubelskie Forum Samorządowe z okazji 20-lecia powstania powiatów i 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Renata Antoszek – jako Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach współorganizuje imprezy o zasięgu gminnym, powiatowym i międzynarodowym. Pozyskując środki finansowe z zewnętrznych źródeł zapewniła bibliotece i jej czytelnikom dostęp do nowych możliwości rozwoju kulturalnego oraz możliwość korzystani z nowoczesnego sprzętu i wyposażenia

Piotr Gęba jako Dyrektor Bychawskiego Centrum Kultury zajmuje się organizowaniem działalności kulturalnej w Gminie Bychawa oraz poza nią, współpracując z innymi instytucjami kultury, Powiatem Lubelskim czy Urzędem Marszałkowskim. Pomaga w inicjatywach eventowych gminnego społeczeństwa poprzez wsparcie w organizacji oraz w znalezieniu sponsorów niewielkich lokalnych wydarzeń.

Kapela Cyja w składzie: Marek Trzciński, Mariusz Wąsik, Jarosław Oszust oraz Krzysztof Mendykowski. Kapela Cyja wykonuje muzykę wokalno - instrumentalną opartą głównie na utworach regionu lubelskiego. Występuje w tradycyjnych strojach krzczonowskich. Zespół najczęściej prezentuje się na festynach, dożynkach i innych uroczystościach.

Zespół Śpiewaczy „Słowianki” - jest to grupa zafascynowana folklorem, muzyką i śpiewem. W swoim repertuarze ma w szczególności piosenki ludowe i folkowe usłyszane
i zaczerpnięte z lokalnego środowiska, ale również religijne i patriotyczne.

Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych - swoje cele statutowe realizuje poprzez działania i zadania realizowane w ramach środków otrzymanych z funduszy ASOS, FIO, LGD i UM w Bychawie. Stowarzyszenie organizuje warsztaty teatralne, muzyczne, malarskie oraz garncarskie. Przygotowuje szkolenia, reportaże, jak również przeglądy zespołów ludowych.

 

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘTE WYNIKI SPORTOWE

ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

 

          W tym roku wpłynęło łącznie 12 wniosków w tej kategorii. Zgodnie z Uchwałą nr 493/2021 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 18 marca 2021 r. Komisja powołana do dokonania oceny zgłoszonych kandydatur w składzie: Zbigniew Bernat - Przewodniczący Komisji oraz członkowie Komisji: Joanna Kaznowska, Aneta Kalinowska- Gałat  i Marek Och pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody wszystkim kandydatom.

 

Nagrody dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali: .

Marcin Polak - uprawia paraolimpijską dyscyplinę sportu kolarstwo tandemowe, w której startują osoby niewidome i słabowidzące z pełnosprawnym pilotem. W 2020 r. na Mistrzostwach Świata w konkurencjach torowych Pan Marcin Polak wraz z pilotem Michałem Ładoszem zdobyli złoty medal w wyścigu na 4 km na dochodzenie - w Milton, w Kanadzie. W tych samych zawodach w biegu eliminacyjnym pobili rekord świata na 4 km na dochodzenie, który obecnie wynosi 4 minuty 03 sekundy 528 tysięcznych. Panowie są członkami Kadry Narodowej. Są objęci przygotowaniami do startu w XVI Paraolimpijskich Igrzyskach w Tokio.

 

Patrycja Powroźnik - zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. W 2020 r. zdobyła:

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorek w Gdańsku, osiągając wynik w dwuboju 142 kg w kategorii wagowej 55 kg

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie, osiągając wynik w dwuboju 135 kg w kategorii wagowej 59 kg.

Jest również członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

 

Karol Brodziak - zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. W 2020 r. zdobył brązowy medal w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorów w Gdańsku, osiągając wynik w dwuboju 126 kg w kategorii wagowej 55 kg.

 

Marlena Polakowska - zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. W 2020 r. zdobyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Seniorek w Biłgoraju, osiągając wynik w dwuboju 169 kg w kategorii wagowej 49 kg.
Jest aktualną rekordzistką Polski w kat. wagowej do 49 kg oraz członkinią Kadry Narodowej Kobiet.

 

Karina Sowa - zawodniczka taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020r. zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie w taekwondo olimpijskim
w kategorii wagowej do 55 kg.

 

Jakub Zezula - zawodnik taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. Pan Jakub w 2020r. zdobył III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warszawie w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej do 80 kg - konkurencja walka, kategoria wiekowa: młodzieżowiec.

 

Aleksandra Milczach - zawodniczk taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020 r. zdobyła III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Puławach w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej do 29 kg- konkurencja walka, kategoria wiekowa: junior młodszy.

 

Kamil Miąc - zawodnik sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020 r. zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
w Warszawie w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej +78 kg- konkurencja walka, kategoria wiekowa: junior.

 

Nagrody dla trenerów prowadzących szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe otrzymali: .

Michał Ładniak - trener klubowym zawodników: Marcina Polaka i Michała Ładosza, którzy uprawiają paraolimpijską dyscyplinę sportu jaką jest kolarstwo tandemowe,
w której startują osoby niewidome i słabowidzące z pełnosprawnym pilotem. Trenuje swoich zawodników w
Kolarskim Klubie Tandemowym HETMAN w Lublinie. W 2020r. jego zawodnicy podczas Mistrzostw Świata w Milton w Kanadzie zdobyli złoty medal w wyścigu na torze na 4 km na dochodzenie, w biegu eliminacyjnym pobili rekord świata na 4 km na dochodzenie, są członkami Kadry Narodowej oraz są objęci przygotowaniami do startu w XVI Paraolimpijskich Igrzyskach w Tokio.

 

Zbigniew Cękała - trener sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce.  Jego zawodniczka Patrycja Powroźnik w 2020 r. zdobyła:

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorek w Gdańsku, osiągając wynik w dwuboju 142 kg w kategorii wagowej 55 kg 

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie, osiągając wynik w dwuboju 135 kg w kategorii wagowej 59 kg.

Jest również członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

 

Antoni Kawałek – trener sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. To dzięki  jego pracy: Karol Brodziak
i Marlena Polakowska w 2020 r. zdobyli medalowe miejsca w podnoszeniu ciężarów podczas Mistrzostw Polski.

 

 

Wojciech Kowalski - trener sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020 r. jego zawodnicy: Jakub Zezula, Karina Sowa, Kamil Miąc oraz Aleksandra Milczach zdobyli medalowe miejsca podczas Mistrzostw Polski.

nagrodzeni sportowcy

nagrodzeni artyści

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa