Powiat Lubelski ma nowy Dom Pomocy Społecznej!

Herb powiatu i napis nowy dom pomocy społecznej, różnokolorowe dłonie
maja
2021

W Starostwie Powiatowym w Lublinie 26 maja br. miało miejsce zawarcie umowy na prowadzenie domu pomocy społecznej, pomiędzy Starostą Lubelskim Zdzisławem Antoniem, Wicestarostą Andrzejem Chrząstowskim – reprezentującymi Powiat Lubelski oraz prezesem Fundacji „Stara Wieś”- Aleksandrą Drozd.

Z inicjatywy Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie - Pana Jacka Figarskiego przeprowadzona została analiza potrzeb społecznych, z której wyłoniła się potrzeba utworzenia domu pomocy społecznej dla osób starszych i przewlekle somatycznie chorych. W wyniku konkursu zadanie to powierzono właśnie Fundacji ,, Stara Wieś”.  Działalność nowopowstałego domu, swoim zasięgiem pomocy i wsparcia obejmować będzie  oczekiwania społeczne mieszkańców nie tylko powiatu lubelskiego.

na zdjęciu znajduje się wicestarosta lubelski Andrzej Chrząstowski oraz oraz prezes Fundacji „ Stara Wieś”- Aleksandra Drozdzdjęcie przedstawia moment podpisania umowy

zdjęcie [przedstawia moment podpisania umowy

na zdjęciu znajduje się Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski, prezes Fundacji „Stara Wieś”- Aleksandra Drozd oraz dyrektor powiatowego centrum pomocy społecznej w lublinie - Jacek Figarski