AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Informacja dla ubiegających się ponowne wydanie orzeczenia o niepełnosprawności

logo i napis pcpr lublin
16
kwietnia
2021

Powiatowy Zespół jest bezwzględnie zobowiązany przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych do przekazywania informacji o przedłużaniu orzeczeń na czas pandemii.

W związku z licznymi pytaniami, pojawiającymi ze strony osób ubiegających się o ponowne wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i niepełnosprawności, dotyczącymi ważności orzeczenia, informuję, że Powiatowy Zespół jest bezwzględnie zobowiązany przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych do przekazywania informacji o przedłużaniu orzeczeń na czas pandemii.

Uregulowania prawne zawarte w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. art. 15h ( Dz.U.z 2020r. poz. 426, ze zm.) wprowadzają zasadę ciągłości ważności orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Powyższe przepisy mają na celu zabezpieczenie praw osób niepełnosprawnych w trakcie trwania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego m.in.
w sytuacji, gdy nie jest możliwe zebranie się składu orzekającego w zespole, czy zgromadzenie wymaganej dokumentacji medycznej z powodu trudności z dostępem do specjalistów, jak też chęć osobistego udziału w posiedzeniu składu orzekającego.

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa