Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020"

plakat wydarzenie historyczne roku zgłoś najważniejsze projekty historyczne z 2020 r.
kwietnia
2021

Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku", którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.

Zgłoszenia przyjmowane są od dziś do 31 maja 2021 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl.

W pierwszym etapie osoby prywatne, instytucje, organizacje, ośrodki kultury zgłaszają projekty w trzech kategoriach: WYDARZENIE, WYSTAWA oraz EDUKACJA. W tegorocznej edycji plebiscytu we wszystkich kategoriach dopuszczane jest zgłaszanie projektów realizowanych online.

Aby zgłosić wydarzenie należy wejść na stronę Plebiscytu www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z Regulaminem i wejść w zakładkę „Zgłoś projekt". Jurorzy wybierają finałową piętnastkę.

W drugim etapie (1 lipca – 31 sierpnia 2021) lista piętnastu laureatów (po 5 z każdej kategorii) zostanie umieszczona na stronie internetowej Plebiscytu i poprzez nią internauci wskazują swoje typy.

Jak co roku Plebiscyt zakończy uroczysta Gala podczas, której nastąpi wręczenie nagród.

Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.
Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie (www.whr.muzhp.pl)
Partner: historia.org.pl
Patroni medialni: Polskie Radio, Polska Agencja Prasowa, TVP, dzieje.pl, Polska Press Grupa, Sieci, wSieci Historii, Gość Niedzielny.
Więcej informacji na www.whr.muzhp.pl.