Kolejne posiedzenie Zespołu Sterującego w ramach projektu „Nowa jakość usług społecznych w gminie Bełżyce”

logo powiat lubelski
marca
2021

18 marca w siedzibie Starostwa Powiatu Lubelskiego odbyło się spotkanie Zespołu Sterującego w ramach projektu „Nowa jakość usług społecznych w gminie Bełżyce” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój; Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zaproszonych gości przywitali Starosta Lubelski Zdzisław Antoń oraz Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka, który poprowadził dalszy przebieg posiedzenia Zespołu Sterującego. W spotkaniu udział wzięli: w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Łukasz Budyńczuk - Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, w imieniu Wojewody Lubelskiego Pana Lecha Sprawki oraz jako przedstawiciel Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pan Mariusz Kidaj, Wicestarosta Lubelski Pan Andrzej Chrząstowski, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Pani Małgorzata Romanko, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski, Pani Anna Ostasz – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełżycach, Panie Urszula Zając, Katarzyna Majkut, Joanna Kaznowska przedstawicielki Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminy Bełżyce, Pani Grażyna Gwiazda Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie.

Wykład pt. „Usługi Społeczne jako przyszłość polityki społecznej” wygłosił prof. dr hab. Mirosław Grewiński. W kolejnym punkcie spotkania firma „Mavis” Szkolenia Coaching Małgorzata Mitura-Cegłowska prezentowała proces prowadzonej diagnozy potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych na terenie Gminy Bełżyce.

Koncepcję koordynacji usług społecznych, zdrowotnych oraz współpracy z publicznymi służbami zatrudnienia pomiędzy Powiatem Lubelskim a Gminą Bełżyce przedstawił Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Jacek Figarski. Podczas przemówienia zwrócił szczególną uwagę na zaangażowanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie na współpracę w zakresie pomocy społecznej, pieczy zastępczej, wsparcia osób niepełnosprawnych, jak również zakresu spraw realizowanych przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności z siedzibą w Lublinie.
Włączenie społeczne w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 –2020 oraz w perspektywie 2021 r. omówił Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Łukasz Budyńczuk.
Pani Małgorzata Romanko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie przedstawiła prowadzone działania promocyjne w zakresie powstawania Centrów Usług Społecznych w województwie lubelskim oraz kształcenie kadry. Kwestię aktualnego stanu realizacji 1 Kamienia Milowego projektu ,,Nowa jakość usług społecznych w Gminie Bełżyce” przedstawili Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka oraz Koordynator Projektu Anna Ostasz.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem, wnioskami i rekomendacjami do dalszej realizacji projektu.

część zespołu sterującego na spotkaniu, wypowiada się ireneusz łucka - burmistrz bełżyc
część zespołu sterującego, na pierwszym planie dyrektor pcpr w lublinie - jacek figarski
część zespołu sterującego projektem