Cosmic Challenge - II edycja

Napis na budynku
lutego
2021

„Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do młodzieży i dzieci, zainteresowanych tematyką Kosmosu. II edycja programu skierowana jest do uczniów szkół średnich z całej Polski i realizowana jest we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Eduction Centre z Redu w Belgii.

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania swych pasji i zainteresowań. Nagrodą w konkursie będzie, sfinansowany przez Organizatora, wyjazd dla 3 zwycięzców do European Space Security and Eduction Centre w Redu w Belgii.

II edycja programu została objęta patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Ambasady Belgii w Polsce, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Klastra „Lubelska Medycyna”, Polish Space Professionals Association, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego . MARS Society Polska, oraz patronatem medialnym Urania, Astronomia24 i Radia Lublin. Instytucją Wspierającą program jest Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej.

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie mają przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.01.2021 r. – 28.02.2021 r. Opiekunem merytorycznym II edycji programu została Pani Dr Anna Łosiak z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Głównymi celami Programu są:

1. Promocja edukacji w zakresie STEM.
  2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.
  3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.
  4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.
  5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady konkursu i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu, na stronie

Sala z komputeami