Otwarcie nowego mostu na rzece Wierzbówce w Wysokiem

zdjęcie przedstawia moment przecinania wstęgi przez władze lokalne oraz powiatowe na nowootwartym moście nad rzeką Wierzbówką w miejscowości Wysokie
grudnia
2020

W piątkowe południe 18 grudnia 2020 odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanego mostu na rzece Wierzbówce, przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Czystej w Wysokiem.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele Powiatu Lubelskiego: Starosta Lubelski Zdzisław Antoń oraz członek Zarządu Powiatu Grzegorz Kozioł; dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tomasz Jabłoński; przedstawiciele władz samorządowych Gminy Wysokie z Wójt Dorotą Dobrzyńską na czele, Przewodniczący Rady Gminy Wysokie Andrzej Deruś wraz z radnymi Małgorzatą Gałką i Wiesławem Motyką; sołtys miejscowości Wysokie Antoni Pulikowski i inni mieszkańcy. Na uroczystym oddaniu do użytku mostu obecny był również ks. Kanonik Krzysztof Maksymowicz proboszcz parafii Wysokie, który dokonał jego poświęcenia.

W ramach tej inwestycji oprócz budowy mostu przebudowana została ulica Czysta na odcinku od ul. Jana Kazimierza do końca miejscowości Wysokie wraz z budową chodnika oraz ulica Jana Kazimierza na odcinku do ul. Młyńskiej. Całkowita wartość zadania to 2 683 109 zł, z czego 684 574,00 zł to środki Gminy Wysokie a pozostała część to dofinansowanie ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Powiatu Lubelskiego.

Budowa nowego mostu wraz infrastrukturą towarzyszącą w znaczącym stopniu wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg jak również zwiększyła dostępność komunikacyjność i atrakcyjność regionu.

na zdjęciu znajduje się Starosta Lubelski Zdzisław Antoń oraz Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska

zdjęcie przedstawia władze lokalne i powiatowe na nowym moście nad rzeką Wierzbówką w Wyoskiem
zdjęcie przedstawia moment udzielania wywiadu dla lokalnej telewizji tvp 3 lublin
zdjęcie przedstawia moment uroczystego przecięcia wstęgi przez wladze lokalne i powiatowe