AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Cztery medale Mistrzostw Polski bełżyckich taekwondeków

dwie osoby walczące taekwondo na ulicy
21
grudnia
2020

Zakończył się bardzo trudny sezon startowy bełżyckich taekwondeków. Pierwsza połowa roku, ze względu na ogłoszoną pandemię, szkoleniowo i startowo była całkowicie nieudana. Nie odbył się żaden z zaplanowanych turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich, a szkolenie w klubie zostało zawieszone na dwa miesiące.

Zupełnie inaczej natomiast wyglądało drugie półrocze. W wakacje można było trenować i odbył się, jak co roku, zaplanowany obóz sportowy w Pucku. Cały sezon startowy w taekwondo został rozłożony na dwa miesiące: październik i listopad. I tu duża wynikowa niespodzianka: Aleksandra Milczach zdobyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w Puławach w kategorii do 29 kg, Karina Sowa wywalczyła srebro na Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii wagowej do 55 kg, natomiast Kamil Miąc zdobył brąz w kategorii powyżej 78 kg. Zbiórkę medali Mistrzostw Polski zakończył Jakub Zezula, zdobywając brązowy medal podczas  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w olimpijskiej kategorii do 67 kg.

Ostatnim turniejem, w którym wystartowali taekwondecy z bełżyckiego UKS-u był Puchar Polski Juniorów,  jedyny z czterech zaplanowanych. Zawody odbyły się w Warszawie. Tu bezkonkurencyjna okazała się Karina Sowa, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 55 kg. Aleksandra Milczach, Kajetan Widelski i Kamil Miąc wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach wagowych. W roku 2020, pomimo wielu problemów szkoleniowych i organizacyjnych, Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół Bełżyce za sprawą sekcji taekwondo zajął pierwsze miejsce w Powiecie Lubelskim w Klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonej przez Ministerstwo Sportu, zdobywając 46 punktów.

 

 

Wojciech Kowalski, trener taekwondo, prezes UKS ZS Bełżyce

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa