AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

14 Października - Dzień Edukacji Narodowej

na zdjęciu znajdują się przybory edukacyjne i napis "Dzień Edukacji Narodowej"
14
października
2020

W ten wyjątkowy dzień Starosta Lubelski Zdzisław Antoń pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty.

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pedagodzy, Wychowawcy,
Pracownicy administracji i obsługi
Szkół i Placówek Oświatowych
Powiatu Lubelskiego
 
Każdy naród świętuje rocznice, które upamiętniają ważne wydarzenia z jego historii. Jedną z takich dat jest 14 października - Dzień Edukacji Narodowej.
Szkoły i placówki oświatowe nie mogłyby istnieć bez zaangażowania dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. To dzięki Państwu młodzi ludzie zdobywają wiedzę i umiejętności, poznają bogactwo otaczającego nas świata. Pod Państwa opieką uczniowie kształtują charaktery, mierzą się z przeciwnościami, przezwyciężają swoje słabe strony oraz czerpią bogatą wiedzę i zdobywają praktykę.
Zawód nauczyciela jest nie tylko profesją, ale też powołaniem, które wymaga szczególnej odporności, cierpliwości oraz umiejętności prowadzenia trudnych dyskusji. Efektywne przekazywanie wiedzy i umiejętności, kształtowanie właściwych postaw patriotycznych i społecznych oraz pokazywanie ponadczasowych wartości to zadanie niełatwe, szczególnie w dzisiejszych czasach. Dlatego zawód nauczyciela zasługuje na szczególne uznanie i szacunek społeczny. To dzięki wsparciu i wskazówkom nauczycieli młodzież poznaje swoje predyspozycje, odkrywa pasje i zdobywa wiedzę na najwyższym poziomie.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja do podziękowania Państwu za trud codziennej pracy, za zaangażowanie i cierpliwość. To okoliczność ku temu, by wyrazić wdzięczność za umiejętność przekazywania wiedzy nie tylko tej podręcznikowej, ale przede wszystkim „życiowej” – kształtowania postaw moralnych, budowania w uczniach poczucia własnej wartości oraz poszerzania horyzontów.
Wszystkim Państwu pragnę podziękować za tworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi osobistemu i naukowemu uczniów, za krzewienie w nich kultury dialogu i szacunku do drugiego człowieka.
Życzę Państwu wielu powodów do radości i satysfakcji z pracy zawodowej, zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym.
Starosta Lubelski
Zdzisław Antoń
 
 
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa