AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Otwarcie Biura Projektowo-Konstrukcyjnego pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Piotrowicach

Otwarcie Biura Projektowo-Konstrukcyjnego pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Piotrowicach
08
czerwca
2020

5 czerwca 2020 roku na terenie Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach odbyło się uroczyste otwarcie Biura Projektowo-Konstrukcyjnego. Jest to efekt podpisanej umowy w dniu 24 lutego br. między Instytutem Elektrotechniki w Warszawie, Powiatem Lubelskim oraz Zespołem Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to grupa 38 instytutów prowadzących prace badawcze, kluczowe z perspektywy gospodarki kraju. Badania obejmą budowę rolniczych pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Obecnie pracuje tam 10 projektantów. Ponadto dzięki temu w pracowni uczniowie szkoły będą mogli zdobywać doświadczenie w zakresie konstrukcji pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

- W rolnictwie jest to przyszłość. Myślę że kombajny, maszyny rolnicze czy nowoczesne ciągniki rolnicze, które w tej chwili produkowane, będą mogły w perspektywie skorzystać z tych najnowocześniejszych technologii. – mówi Janusz Baran, dyrektor Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach.

- Wykorzystać zaplecze które posiada szkoła, nie tylko zaplecze techniczne, ale również dać szansę uczniom w postaci praktyk, absolwentom w postaci stażu i ewentualnie pracy – dodaje Jacek Szczot, dyrektor Instytutu Elektrotechniki w Warszawie.

Placówka w Piotrowicach została wybrana z kilku powodów. Lokalizacja jest niewątpliwie zaletą wybranego miejsca, znajduje się ona w bliskiej odległości od Lublina oraz w obrębie najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Szkoła w Piotrowicach posiada ponad pięćdziesięcioletnią tradycję oraz bogate zaplecze, które można wykorzystać przez pracownię. 

Starosta Lubelski Zdzisław Antoń podkreśla, iż zmiany cywilizacyjne i postęp technologiczny jest ogromny. Warto wykorzystywać potencjał gospodarczy Naszego Powiatu.

 

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa