AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Dotacje na kapitał obrotowy dla mikro i małych firm z województwa lubelskiego

Zdjęcie uścisk dłoni
01
lipca
2020

W związku z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców dotacjami na kapitał obrotowy podajemy informację odnośnie dotacji w ramach RPO Województwa Lubelskiego.

W połowie lipca br. w województwie lubelskim zostanie przeprowadzony nabór wniosków dla  osób samozatrudnionych, a także mikro i małych przedsiębiorstw z terenu województwa lubelskiego, które na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, w dniu udzielenia pomocy odnotowały spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.
 
 
Wsparcie w postaci dotacji przeznaczone będzie na finansowanie kapitału obrotowego ww. podmiotów w celu utrzymania ich dalszej działalności (w tym utrzymania płynności finansowej).
 
 
Wysokość wparcia będzie uzależniona od ilości zatrudnianych pracowników (jedynie na podstawie Kodeksu pracy) i tak osoba samozatrudniona może liczyć na maksymalnie 23,5 tys. zł w przypadku zawnioskowania o wparcie na 3 miesiące, natomiast największe wsparcie może uzyskać małe przedsiębiorstwo zatrudniające 49 osób, które za ten sam okres, czyli 3 miesięcy może liczyć na 165 tys. zł.  Tym samym kwota wsparcia waha się od 23,5 do 165 tys. zł.
 
 
Podmiotem odpowiedzialnym za nabór i ocenę wniosków będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lubinie.
 
 
Odpowiedzi na pytania szczegółowe będą zawarte w Regulaminie konkursu. Pierwsze informacje dotyczące Regulaminu konkursu i wniosku powinny pojawić się na początku lipca br.
 
 
Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie https://rpo.lubelskie.pl/rpo/wiadomosci/aktualnosci/ oraz zapisania się do newslettera – https://rpo.lubelskie.pl/newsletter/
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa