AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Wspólnie w czasie epidemii

Zdjęcie przedstawia dwie dłonie na jasnym tle
15
maja
2020

W sytuacji pojawienia się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, Powiat Lubelski poprzez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie podjął aktywne działania na rzecz ograniczania ilości zarażeń koronawirusem.

Rozpoczęto dystrybucję informacji (m.in. poprzez ulotki, artykuły na stronie internetowej, materiały informacyjne w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublinie) na temat zapobiegania zakażeniu wraz z podaniem numerów telefonów kontaktowych, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek pytań. W następnej kolejności rozpoczęto pozyskiwanie środków ochrony osobistej (maski, rękawiczki i kombinezony ochronne) oraz środków dezynfekcyjnych, które są kluczowe w walce z epidemią COVID-19.  
 
W środki ochrony indywidualnej został zabezpieczony personel medyczny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach. Środki ochrony osobistej trafiły m.in. do pracowników Starostwa Powiatowego w Lublinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie, Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie, Domu Dziecka w Przybysławicach, Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych na terenie Powiatu Lubelskiego (w Bełżycach, w Bychawie i w Lublinie).
 
W związku z pojawieniem się zakażenia koronawirusem, w Województwie Lubelskim, podjęto działania mające na celu przygotowanie na terenie Powiatu Lubelskiego 3 obiektów przeznaczonych na miejsca kwarantanny (łącznie w 3 obiektach można było zakwaterować 285 osób). W uruchomionych obiektach kwarantanny obecnie przebywają osoby powracające z zagranicy, które muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. W Powiecie Lubelskim zainicjowano opracowanie i wdrożenie procedur dotyczących funkcjonowania obiektów kwarantanny. Wspólnie z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie opracowana została instrukcja wsparcia osób znajdujących się w placówkach działających na terenie Powiatu Lubelskiego. 
 
Podziękowania należą się tym, którzy wspierali działania podejmowane przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie w zakresie walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Środki finansowe w wysokości 100 000,00 zł otrzymano z Ministerstwa Sprawiedliwości z przeznaczeniem dla Szpitali Powiatowych. Z kolei firma Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o.  pozyskała dla szpitali kwotę 22 500,00 zł. Wdzięczność należy wyrazić wobec Koła Łowieckiego nr 8 „Łoś” w Lublinie, które nieodpłatnie przekazało płyny do dezynfekcji rąk, maseczki higieniczne wielorazowego użytku, czepki polipropylenowe. Przekazane środki trafią m.in. do Szpitali Powiatowych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziecka na terenie Powiatu Lubelskiego. Słowa podziękowania zostają skierowane także do Dyrektora i Pracowników Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, którzy czynnie zaangażowali się w szycie maseczek ochronnych. Nieocenionym wsparciem był osobisty wysiłek wielu osób, szyjących bezinteresownie maseczki jako pomoc w przedsięwzięciach wykonywanych na obszarze powiatu w okresie epidemii. Na szczególne słowa uznania zasługuje praca Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, która nieustannie i rzetelnie realizuje zadania z zakresu ochrony przeciwepidemicznej. Dziękujemy Wszystkim Osobom i Instytucjom, które poprzez okazaną pomoc przyczyniły się do sprawnego i skutecznego wykonywania działań ograniczających rozprzestrzenianie się zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa