PP-P BychawaPORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Procedury
Druki

Historia

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie - pod ówczesną nazwą: Poradnia Wychowawczo-Zawodowa - powstała w 1969 r., jako jedna z wielu podobnych poradni w całej Polsce.

Początkowo Poradnia mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej w Bychawie, następnie w pobliskim domu nauczyciela na ul. Szkolnej.

W 1986r. Została przeniesiona do wolnostojącego budynku przy ul. Gen. Andersa 2 w Bychawie. Budynek, którym dysponuje Poradnia (właścicielem nieruchomości wraz z przyległą działką jest Powiat Lubelski, natomiast użytkownikiem PP-P w Bychawie), usytuowany jest na obrzeżach osiedla domków jednorodzinnych, blisko centrum miasta.

Taka lokalizacja, w sąsiedztwie posesji prywatnej własności (okolica bardzo spokojna, ciche otoczenie, minimalny ruch uliczny) ma pozytywny wpływ na pracę Poradni. Klienci mają łatwy dostęp do placówki. Bezpośredni trakt uliczny, doprowadzający do wejścia głównego Poradni, uwzględnia już w swoich rozwiązaniach komunikacyjnych częściowe dostosowanie w zakresie likwidacji barier architektonicznych, co wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych.

Poradnia od wewnątrz
"U nas prawie jak w domu"

Wnętrza gabinetów sprawiają przyjemne wrażenie, a klimat wnętrz sprzyja swą atmosferą komfortowi przyjęć interesantów.

Gabinet Dyrektora Gabinet Psychologiczny
Gabinet Pedagogiczny Gabinet Psychologiczny
Gabinet Psychologiczny Gabinet Zawodoznawczy
Gabinet Pedagogiczny Gabinet Terapeutyczny
Poczekalnia Sekretariat

Ważne wydarzenie w życiu Poradni

W 2005 roku Poradnia obchodziła jubileusz 35-lecia swojej działalności. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie pracowników placówki, którzy przez te lata związani byli Poradnią. Przybyli także liczni goście, a wśród nich m.in. Lubelski Kurator Oświaty - Waldemar Godlewski i Starosta Lubelski - Paweł Pikula. W spotkaniu jubileuszowym udział wzięli także dyrektorzy Poradni z terenu województwa lubelskiego oraz Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z gminy Bychawa.

Strona główna Historia Kadra Działalność statutowa Oferta poradni Porady Materiały Ważne dokumenty Galeria zdjęć Procedury Druki

ul. gen. Wł. Andersa 2
23-100 Bychawa