Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia "U Źródeł Ciemięgi"

07-02-2017

Działające na terenie gmin Jastków i Wojciechów stowarzyszenie regionalne „U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się 28 stycznia. Na początku była msza św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach, którą odprawił ks. proboszcz Józef Brodaczewski. Następna, oficjalna część uroczystości, odbyła się w Domu Weselnym „Czerniecówka” w Wojciechowie. W trakcie spotkania zaprezentowano 10-letni dorobek stowarzyszenia, było wręczenie nagród i wyróżnień dla zarządu, członków zaangażowanych w działalność organizacji oraz sponsorów i darczyńców. W tym ostatnim gronie znaleźli się m.in. Urząd Gminy Jastków, Urząd Gminy Wojciechów i Starostwo Powiatowe w Lublinie. W trakcie uroczystości przyznano także tytuł sponsora 10-lecia, którym został Bank Spółdzielczy w Nałęczowie. Z kolei tytuł kobiety 10-lecia przypadł Joannie Kaznowskiej, dyrektor SP w Miłocinie, a tytuł Rolniczki Roku Stanisławie Zygo.
Stowarzyszenie regionalne "U Źródeł Ciemięgi" liczy obecnie ok. 50 członków, mieszkańców gminy Wojciechów i gminy Jastków. Od początku aktywnie współpracuje z samorządem, m.in. poprzez udział w akcjach sprzątania, organizowanie zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży czy imprez patriotycznych. Dużo za nami, ale przed nami jeszcze wiele do zrobienia – mówi Krzysztof Górecki, prezes stowarzyszenia „U Źródeł Ciemięgi”.  W 2018 roku planujemy uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ale też jubileusz funkcjonowania oświaty na terenie Miłocina.
W uroczystościach wziął udział Starosta Powiatu Lubelskiego Paweł Pikula, który wręczył stowarzyszeniu pamiątkowy dyplom, natomiast Starosta otrzymał od stowarzyszenia statuetkę za pomoc finansową dla stowarzyszenia w latach 2007 - 2017.