2020 Fundusz Dróg Samorządowych Drukuj Zapisz

Zadanie pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2297L Zaraszów – Kąty – Wysokie” współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych

Flaga i godło Polski - Logo Napis Fundusz dróg samorządowych

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH

"Przebudowa drogi powiatowej nr 2297L Zaraszów - Kąty - Wysokie poprawiająca bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie gminy Bychawa i Wysokie"

DOFINANSOWANIE: 7 663 718,00 ZŁ

CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 12 772 863,93 ZŁ

Cele projektu i planowane efekty: Celem projektu było zrealizowanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym stanowiącym działanie komplementarne do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy przebudowie drogi poprawiono komfort i bezpieczeństwo jazdy podróżnych oraz bezpieczeństwo pieszych. Przebudowana droga zapewni dogodny dostęp do ośrodków administracyjno-gospodarczych, terenów inwestycyjnych, umożliwi realizację potrzeb w zakresie transportu publicznego. Realizacja projektu przyspieszy proces urbanizacji terenów przez które przebiega przebudowana droga, rozwój lokalnej społeczności, rozwój mikroregionu.

W wyniku realizacji inwestycji została m.in. wykonana nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, zostały wykonane chodniki, zjazdy, system odwodnienia jezdni, zatoki autobusowe, przebudowane zostały skrzyżowania z drogami gminnymi i powiatowymi, zostały utwardzone pobocza, ustawione latarnie uliczne hybrydowe LED, balustrady, zostało wykonane nowe oznakowania pionowe i poziome jezdni. Długość odcinka drogi objętej zadaniem to 10 957 mb.

Okres realizacji zadania: 2020-2021

na zdjęciu znajduje się fragment drogi 2297 w trakcie remontu