2019 Fundusz Dróg Samorządowych Drukuj Zapisz

Zadanie pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2288L Kiełczewice – Leśniczówka – Bychawa poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie gmin Bychawa i Strzyżewice” współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowyc

Flaga i godło Polski - Logo Napis Fundusz dróg samorządowych

Całkowita wartość inwestycji: 11 623 497,22 zł

Kwota dofinansowania: 6 610 572,00 zł

Okres realizacji: 2019 - 2020

Cele projektu i planowane efekty: Celem projektu jest zrealizowanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym stanowiącym działanie komplementarne do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy przebudowie drogi poprawiono komfort i bezpieczeństwo jazdy podróżnych oraz bezpieczeństwo pieszych. Przebudowana droga zapewnia dogodny dostęp do ośrodków administracyjno-gospodarczych, terenów inwestycyjnych, umożliwia realizację potrzeb w zakresie transportu publicznego. Realizacja projektu przyspiesza proces urbanizacji terenów przez które przebiega przebudowana droga, rozwój lokalnej społeczności, rozwój mikroregionu.

W wyniku realizacji projektu wykonano m.in.: nawierzchnię z betonu asfaltowego, chodniki prawo i lewostronne, regulacje wysokościowe istniejących chodników, perony przystankowe, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, opaskę bezpieczeństwa, umocniono pobocza kruszywem łamanym, wykonano zjazdy oraz zjazdy przez chodniki, przebudowano istniejące przepusty, odtworzono oraz wykonano nowe rowy przydrożne, odwodnienie liniowe, wykonano oświetlenie przejścia dla pieszych z lampami hybrydowymi (4 szt.), wykonano oświetlenie przejścia dla pieszych z wertykalnym oraz pulsacyjnym światłem ostrzegawczym oraz wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Przebudowano odcinek drogi o długości 10 191 km, w tym na terenie gminy Bychawa – odcineko długości 6,227,75 km i na terenie gminy Bychawa – odcinek o długości: 3,963,70 km).

Na zdjęciu znajduje się ciężki sprzęt podczas prac nad odcinkiem drogi 2288
na zdjęciu widoczny jest walec wyrównujący powierzchnię nowej drogi 2288