2019 Fundusz Dróg Samorządowych Drukuj Zapisz

Zadanie pn.: „Przebudowa ciągu komunikacyjnego obejmującego drogi powiatowe nr 2236L, 2238L poprawiająca bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie gminy Bełżyce i Wojciechów” współfinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych

Flaga i godło Polski - Logo Napis Fundusz dróg samorządowych

Całkowita wartość inwestycji: 5 639 998,46 zł
Kwota dofinansowania: 4 464 963,00 zł
Okres realizacji: 2019 - 2020

Cele projektu i planowane efekty: Celem projektu jest zrealizowanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym stanowiącym działanie komplementarne do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy przebudowie drogi poprawiono komfort i bezpieczeństwo jazdy podróżnych i bezpieczeństwo pieszych. Przebudowana droga zapewnia dogodny dostęp do ośrodków administracyjno-gospodarczych, terenów inwestycyjnych, umożliwia realizację potrzeb w zakresie transportu publicznego. Realizacja projektu przyspiesza proces urbanizacji terenów przez które przebiega przebudowana droga, rozwój lokalnej społeczności, rozwój mikroregionu.

W wyniku realizacji projektu wykonano m.in.: nawierzchnię z betonu asfaltowego (jezdnię poszerzono do 6 m), chodniki lewo i prawostronne, tzw. „wyspy” w celu uspokojenia ruchu, zatoki autobusowe, przebudowano skrzyżowania z drogami gminnymi, wykonano pobocza prawo i lewostronne, zjazdy z kruszywa łamanego, odwodnienie jezdni, odtworzono oraz wykonano nowe rowy przydrożne, wykonano oświetlenie przejścia dla pieszych z lampami hybrydowymi (2 szt.) oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Łącznie przebudowano ciąg o długości 5 476 km (droga nr 2236L – odc. o dł. 3 070 mb, droga nr 2238L – odc. o dł. 2 406 mb).