AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

UDZIELANIE BEZPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ OSOBOM UCIEKAJĄCYM Z UKRAINY

FLAGA UKRAINY I NAPIS PO POLSKU I PO UKRAIŃSKU: UDZIELANIE BEZPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ OSOBOM UCIEKAJĄCYM Z UKRAINY
marca

Szanowni Państwo,

W celu zapewnienia jak najszerszej możliwości dostępu do udzielania informacji prawnych osobom przekraczającym granicę w związku z wojną w Ukrainie, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie uprzejmie informuje, że radcowie prawni Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie zapewniają nieodpłatną pomoc prawną osobom uciekającym z Ukrainy, w związku z wojną w Ukrainie, jak również ich osobom bliskim przebywającym w kraju.

W tym celu został utworzony specjalny adres e mail: ua@oirp.lublin.pl,

na który można wysyłać zapytania prawne dotyczące przekroczenia granicy, czy w okresie późniejszym legalizacji pobytu bądź poprosić o kontakt z prawnikiem.

Udzielamy również porad i pomocy osobom zamierzającym przeznaczyć lokal na potrzeby mieszkaniowe uchodźców bądź chcą zatrudnić osoby z Ukrainy. Został także uruchomiony i działa całodobowy numer telefonu +48 518 777 025,
pod który można wysłać SMS z prośbą o kontakt z prawnikiem.
Jesteśmy w stanie zapewnić obsługę w języku polskim, ukraińskim, angielskim, francuskim.

Юридичні консультанти з Окружної Палати Юридичних Консультантів (OIRP) в м. Люблін, починаючи з четверга, постійно надають юридичну підтримку біженцям з України та їх близьким в нашій країні.

Було створено спеціальну адресу електронної пошти ua@oirp.lublin.pl,
на
яку можна надсилати запитання пов’язані з перетином кордону або легалізацією перебування, а також домовитись про юридичну консультацію.
Ми також допомогаємо людям, що надають свою нерухомість для проживання біженців
з України або ж хочуть допомогти їм з працевлаштуванням.

Працює цілодобовий номер +48 518 777 025,
на який можна надсилати СМС з проханням про надання юридичної консультації.

Ми надаємо юридичну допомогу польською, українською, англійською та французькою мовами

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
grafika dłoń
PORADNIK