Wydawnictwa Turystyczne Drukuj Zapisz

Przewodnik turystyczny po Powiecie Lubelskim

WYSKOCZ NA WEEKEND Przewodnik turystyczny po Powiecie Lubelskim

Powiat Lubelski w kolejnej publikacji turystycznej postanowił promować swoje walory turystyczne i dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe. W efekcie powstał ponad siedemdziesięciu stronicowy Przewodnik turystyczny po Powiecie Lubelskim.

Powiat Lubelski, to kraina położona na terenie Wyżyny Lubelskiej, bezpośrednio przylegającym do stolicy regionu – Lublina. W granicach powiatu znajdują się dwa parki krajobrazowe: Krzczonowski Park Krajobrazowy (ósmy co do wielkości) i część Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego; ponadto cztery Obszary Chronionego Krajobrazu: Chodelski, Czerniejewski, Dolina Ciemięgi oraz Kozi Bór, a także rezerwaty przyrody: Chmiel, Las Królewski, Olszanka i Podzamcze. Warto również wspomnieć o rzekach płynących przez Powiat, bo to piękny element krajobrazu i cudowne miejsca zarówno dla kajakarzy, jak i wędkarzy. Bystrzyca to nasza „górska” rzeka, która niejednego potrafi zaskoczyć. Jest idealna dla miłośników spokojnego wiosłowania w kajaku, ale też może dostarczyć większych emocji w pokonywaniu jej meandrów. Dla aktywnego turysty będzie objawieniem. Rzeka Ciemięga to dorzecze Bystrzycy; jej bieg wyznacza Obszar Chronionego Krajobrazu „Dolina Ciemięgi”. Wycieczka tą rzeczną doliną to wspaniała wyprawa piesza, choć może to być również znakomity szlak na wyprawę rowerową. Do pokonania jest około 30-kilometrowy dystans, zarówno dla wytrwałych piechurów, jak i rowerzystów lubujących się w przejazdach poza utartymi szlakami. Dolina Ciemięgi to tylko przedsmak pozostałych pieszych tras wędrówkowych w Powiecie Lubelskim, w tym ponad dwudziestu szlaków rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności, a także niezwykle atrakcyjnej trasy kajakowej na przecinającej obszar Powiatu Bystrzycy.

W publikacji, pełnej fotografii i ciekawostek, znajdziemy nie tylko opisy największych atrakcji regionów, ale także propozycje wycieczek i mnóstwo pomysłów na aktywny wypoczynek.