Dla Aktywnych Drukuj Zapisz

OWADOLANDIA

Dzieci w owadolandi

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że na terenie Powiatu Lubelskiego powstała kolejna atrakcja, która nie tylko zainteresuje dzieci, ale wszystkich tych, którzy interesują się entomologią. W miejscowości Wojciechów Kolonia Piata powstał niecodzienny park pod nazwą OWADOLANDIA.

Owadolandia to park edukacyjno-rekreacyjny, w którym można spotkać ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka. Wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne.

Pokazuje i przybliża wspaniały, do końca niezbadany, tajemniczy, a jednocześnie niezwykły świat owadów. Dzieci dowiedzą się tam, dlaczego owady są ważne, jak nam służą, jak się z nimi obchodzić i za co je kochać. Idealne miejsce dla osób, które chcą poznać świat owadów oraz spędzić czas na świeżym powietrzu. W parku znajduje się ścieżka dydaktyczna z ciekawymi gatunkami i odmianami roślin oraz tablice informacyjno-edukacyjne, przeznaczone do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu. Celem jest właścicieli jest edukacja, ale także wzbudzanie emocji w chwili oglądania rzeźb owadów.

Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia jako kolejne cenne narzędzie w rękach nauczycieli – daje możliwość realizacji ram programowych poprzez lekcje biologii w oparciu o realistyczne repliki owadów. Jest to miejsce wypoczynku i zabawy dla całej rodziny (plac zabaw, miejsce do pikników). Na terenie parku znajduje się miejsce na organizowanie ognisk. Oferta skierowana zarówno dla dzieci, jaki dla dorosłych.

Park edukacyjno-rekreacyjnyOwadolandia
Wojciechów Kol. Piąta nr 127
24-204 Wojciechów
Woj. Lubelskie