Szlaki rowerowe i dydaktyczne Drukuj Zapisz

Kolor szlaku: czarny
Długość szlaku: 30,0 km
Kształt: -

Szlak prezentuje walory Gminy Konopnica i najbliższych okolic (Grodzisko z IX-X w., rezerwat przyrody Stasin (leśny - stanowiska brzozy czarnej), lotnisko w Radawcu, kościoły, cmentarze), dając ciekawą możliwość tworzenia wypraw rowerowych z południowej części Lublina (rejon Zalewu Zemborzyckiego, węzeł ze szlakiem do Niedrzwicy Kościelnej) oraz z okolic ul. Kraśnickiej. Nawierzchnia: większość to nawierzchnie asfaltowe, o dobrym stanie, na większości odcinkach o niskim natężeniu ruchu. Pozostałe to nawierzchnie naturalne, częściowo utwardzone. Kilkukilometrowy odcinek leśny (Las Stary Gaj, z rezerwatem Stasin). Oznakowanie: standardowe znaki szlaku (kodeks drogowy, grupa "R"). Malowane (słupy, drzewa) naklejane i mocowane do słupków. Dodatkowo: kilkanaście drogowskazów, 2 tablice ze schematami, tablica informacyjna o Grodzisku (zdjęcie makiety - rekonstrukcji).

Data wykonania: technika malarska - marzec 2009, tablice, drogowskazy, znaki - czerwiec 2009.

Informacja pochodzi ze stron www.szlaki.lublin.pl, www.juraszewski.pl