Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim Drukuj Zapisz

Rok szkolny 2018/2019 - kontynuacja projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”

Zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w klasie przy komputerach
października
2018

Od początku października 2018 roku w szkołach Powiatu Lubelskiego kontynuowane są zadania w ramach projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”.

Aktualnie prowadzone są zajęcia specjalistyczne dla uczniów techników i szkół branżowych, takie jak: „Poszerzamy horyzonty smaków”, „Akademia techniki motoryzacyjnej”, „Warsztaty informatyczne - usług i diagnostyki komputerowej”, „ECDL STANDARD” oraz „Programowanie Java, C++”. Rozpoczęły się również wszystkie zaplanowane kursy kwalifikacyjne tj. „Kurs spawacza TIG”, „Kurs spawacza metodą MAG”, „Kurs operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT”, „Kurs na prawo jazdy kat. B+E”, Kurs na prawo jazdy kat. B”, „Kurs profesjonalny kelner” oraz „Operator drona”.

W kolejnych miesiącach planowane jest rozpoczęcie wsparcia dla nauczycieli oraz organizacja kolejnych staży i praktyk zawodowych.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach projektowych uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz podnoszenia umiejętności, oraz zdobywania kwalifikacji i uprawnień. Realizacja projektu ma także ogromny wpływ na podnoszenie jakości kształcenia oraz atrakcyjności placówek biorących udział w projekcie.

Szkoły objęte wsparciem w ramach projektu:
  • Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach,
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Bychawie,
  • Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach,
  • Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli.