Edukacja Drukuj Zapisz

Zdjęcie trzech osób
września
2021

23 września 2021 r. Zarząd Powiatu w Lublinie zatwierdził wnioski oraz przekazał środki na Stypendium Starosty Lubelskiego na I semestr roku szkolnego 2021/2022.

Uczniowie otrzymują stypendium w formie finansowej. W tym semestrze stypendium naukowe wynosi 240 zł miesięcznie, natomiast sportowe za posiadanie II klasy sportowej - 180 zł a za posiadanie I klasy- 210 zł miesięcznie. Stypendium Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 otrzymało 5 uczniów, a za szczególne osiągnięcia sportowe 4 uczniów.

STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE OTRZYMALI:

Daniel Kamiński - uczeń klasy II technikum w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach – uzyskał średnią ocen 5,29. Jest bardzo zaangażowany w pracę na rzecz szkoły i środowiska. Opracował projekt nowej strony internetowej szkoły. Brał udział w projekcie środowiskowym „Bełżyckie dzieje(się)” oraz w projekcie edukacyjno- ekologicznym organizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach.

Kamil Olesiński - uczeń klasy III technikum w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1
im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie - uzyskał średnią ocen 5,21. Wyróżnia się swoją postawą, jest sumienny, zdyscyplinowany i odpowiedzialny. Rozwija swoje zainteresowania. Jest bardzo zaangażowany w życie klasy i szkoły poprzez inicjowanie
i uczestniczenie w różnorodnych przedsięwzięciach i imprezach szkolnych. Godnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym. Ma dobre relacje z rówieśnikami, można na nim polegać. Przestrzega zasad kulturalnego zachowania w szkole i poza nią.

Karolina Wołoszyn - uczennica klasy III Technikum Pszczelarskiego im. Zofii i Tadeusza Wawrynów w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli - uzyskała średnią ocen 5,06. Poprzez swoją ciężką pracę wyrabia Szkole znakomitą renomę. Uczennica jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Swoją pomocą wspiera nie tylko uczniów z klasy ale i szkoły. Reprezentuje szkołę na zewnątrz podczas licznych uroczystości, imprez oraz festynów. Jest ambitna, pracowita i koleżeńska. Wytrwale dąży do osiągnięcia wyznaczonych celów. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć. Odznacza się wysoką kulturą osobistą. Jest lubiana i ceniona przez społeczność szkolną.

Bartosz Baran - uczeń klasy II liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół
im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie – uzyskała średnią ocen 5,20. Wyróżnia się wielką pracowitością, bierze aktywny udział w życiu szkoły, uczestniczy w wielu konkursach przedmiotowych, w których często zajmuje czołowe miejsca. Chętnie angażuje się w prace społeczne na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariusza pomagając w organizowaniu różnych akcji oraz wspomagając zbiórki.

Monika Agnieszka Bryczek - uczennica klasy II technikum w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach - uzyskała średnią ocen 5,17 oraz ocenę wzorową
z zachowania.

STYPENDIUM ZA WYNIKI SPORTOWE OTRZYMALI:

Natalia Warsz - uczennica klasy II liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach – startując na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS
w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach dnia 13 maja 2021 r. uzyskała III miejsce w kat. wagowej 52,3 kg, osiągając wynik w dwuboju: 106 kg w kat. wag. 55 kg, uzyskując 157,38 punktów
w skali Sinclaira. Wynikiem tym uzyskała II klasę sportową.

Konrad Budzyński - uczeń klasy II liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach –  startując na Międzywojewódzkich Mistrzostwach do lat 17-tu w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju dnia 19 czerwca 2021 uzyskał I miejsce w kat. wagowej 73 kg, osiągając wynik w dwuboju: 174 kg w kat. wag. 69,40 kg, uzyskując 230,38 punktów w skali Sinclaira. Wynikiem tym uzyskał II klasę sportową.

Kamil Miąc - uczeń klasy II technikum w Zespole Szkół im. M. Kopernika
w Bełżycach. Otrzymał I klasę sportowej w dyscyplinie taekwondo olimpijskie.– startując na Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim w Warszawie.

Miłosz Plewik - uczeń klasy II technikum w Zespole Szkół im. M. Kopernika
w Bełżycach- otrzymał II klasę sportową za zdobycie tytułu Mistrza Województwa Lubelskiego w kategorii juniorów w tenisie stołowym.