Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego Drukuj Zapisz

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 9 grudnia 2019 r.

Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia
grudnia
2019

W dniu 9 grudnia 2019 r. odbyło się czwarte w bieżącym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie otworzył i rozpoczął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń – Szef Zespołu.

Podczas posiedzenia został przeprowadzony wykład pod nazwą: „Procedury postępowania w gminie i w powiecie w przypadku zagrożeń dla bezpieczeństwa ludzi (m.in. w związku ze zdarzeniami zaistniałymi na drodze, zdarzeniami z udziałem zwierząt, zdarzeniami z użyciem substancji chemicznych w obiektach)” przez Kierownika Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie - Pana Grzegorza Wińskiego.

W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego:
  • Przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie – Pan lek. wet. Tomasz Brzana;

• Przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie – Pan bryg. Bartłomiej Walczak;

• Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – Pani podinsp. Magdalena Jędrejek-Zarębska oraz Pan asp. Sławomir Gajewski;

• Przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie – Pan Arkadiusz Mroczek;

• Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach – Pan Tomasz Jabłoński;

• Przedstawiciel Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie – Pani Alicja Ciechan;

• Naczelnik oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie;

• zaproszeni goście - przedstawiciele miast i gmin z terenu Powiatu Lubelskiego.