Konkurs plastyczny dla dzieci „Jak mogę pomóc pszczołom?”

Grafika przedstawia część plakatu Jak mogę pomóc pszczołom?
maja
2020

Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu mamy specjalne „domowe” zadanie. Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego zapraszamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”.

Zachęcamy rodziców do poczytania swoim pociechom o tych małych owadach, a dzieci do samodzielnego narysowania lub namalowania odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Praca powinna być wykonana w wymiarze przestrzennym płaskim dowolną techniką (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4.

Podpowiedzi na konkursowe pytanie można szukać na stronie www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieściliśmy cykl filmików edukacyjnych o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które powstały z myślą o nauczycielach, ale które z pewnością doskonale będą mogli wykorzystać także rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) prosimy przesyłać do dnia 25 maja 2020 r. na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

Plakat dotyczący konursu Jak mogę pomóc pszczołom?

Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do:
  • laureatów 1. miejsc –  dwie nagrody o wartości do 1000 zł każda,
  • laureatów 2. miejsc – dwie nagrody o wartości do 800 zł każda,
  • laureatów 3. miejsc – dwie nagrody do 600 zł każda.
Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Kontakt:
Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail: pszczola@lubelskie.pl.

Do udziału zapraszają:
  • Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator),
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (współorganizator),
  • Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizator),
  • Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu).
Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.lubelskie.pl/pszczola/dla-dzieci-i-mlodziezy/.