AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY

w tle bukiet kwiatów i napis: przyznano nagrody artystyczne i sportowe
27
maja
2022

W maju 2022 r. Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i wybitne osiągnięcia w działalności sportowej. 26 maja 2022 r. podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu w Lublinie nagrodzonym zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY

 

          Komisja powołana w celu dokonania oceny zgłoszonych kandydatur zgodnie z Uchwałą nr 795/2022 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 28 kwietnia 2022 r., w składzie: Andrzej Chrząstowski - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Magdalena Udrycka, Izabela Mazurek, Anna Matraszek - Furtak i Aneta Kalinowska-Gałat, pozytywnie zaopiniowała wnioski złożone w tej kategorii, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody niżej wymienionym osobom:

Jadwiga Grzesiak - jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego. Po przejściu na emeryturę zaangażowała się w życie kulturalne Gminy Bychawa i całej Lubelszczyzny. Została pisarką – dotychczas ukazały się jej dwie powieści: „Pensjonat pod Malinką” oraz „I wtedy przychodzi słońce”. Aktualnie Jadwiga Grzesiak jest w trakcie prac, które niebawem zaowocują wydaniem trzeciej powieści. Aktywnie współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie oraz Bychawskim Towarzystwem Regionalnym.

Henryk Widelski - działa w zakresie sztuki wizualnej oraz literatury. Prezentuje dorobek artystyczny w „Panoramie Powiatu Lubelskiego”. Brał udział w wystawach i konkursach w 2021r. „Nałęczowskie ogrody” oraz „Nałęczowskie spotkanie z poezją”. Stworzył obraz – ikony „Matki Bożej Smoleńskiej” w hołdzie osób poległych w katastrofie smoleńskiej.

Hanna Król. W czasie jej 6 letniej nauki w szkole muzycznej wzięła udział w ponad 30 konkursach skrzypcowych na poziomie regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Poza aktywnością związaną z konkursami Hania gra niezliczoną ilość występów dla publiczności, m. in.: lubelskiej filharmonii, Centrum Spotkania Kultur. W 2021 r. Hani została przyznana pozaregulaminowa nagroda za tytuł osobowość artystyczna w V Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów Presto. Hanię wyróżniono również w VI Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pianistów Forte. Była również laureatką w Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania”. 

  

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘTE WYNIKI SPORTOWE

ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

 

          W tym roku wpłynęło łącznie 18 wniosków w tej kategorii. Zgodnie z Uchwałą nr 794/2022 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 28 kwietnia 2022 r. Komisja powołana do dokonania oceny zgłoszonych kandydatur w składzie: Andrzej Chrząstowski - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Magdalena Udrycka, Robert Bielecki, Anna Matraszek - Furtak i Aneta Kalinowska- Gałat pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody wszystkim kandydatom.

Nagrody dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali:

Michał Dudka – jest czynnym tancerzem Szkoły Tańca Top – Art. Lublin posiadającym aktualną licencję świadczącą o przynależności do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Swoją szkołę tańca reprezentuje na turniejach tańca o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. Michał jest tancerzem tańców latynoamerykańskich i standardowych. Wśród jego osiągnięć za 2021 r. wyróżnić można m. in.:

- I miejsce w turnieju Grand Prix Polski PTT w 10 tańcach

- II miejsce w Grand Prix Polski PTT w 10 tańcach

- III miejsce w Ogólnopolskim Chmielakowym Turnieju Tańca Towarzyskiego

Piotra Zdybel - jest czynnym tancerzem Szkoły Tańca Top – Art. Lublin posiadającym aktualną licencję świadczącą o przynależności do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Swoją szkołę tańca reprezentuje na turniejach tańca o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. Piotr jest tancerzem tańców latynoamerykańskich i standardowych. Wśród jego osiągnięć za 2021r. wyróżnić można m. in.:

- I miejsce w Summer Dance Festiwal o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice

- II miejsce w Ogólnopolskim Chmielakowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu

- III miejsce w Grand Prix Polski PTT

Wanessa Zając–  jest czynną tancerką Szkoły Tańca Top – Art. Lublin posiadającą aktualną licencję świadczącą o przynależności do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Swoją szkołę tańca reprezentuje na turniejach tańca o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. Wanessa jest tancerką tańców latynoamerykańskich i standardowych. Wśród jej osiągnięć za 2021r. wyróżnić można m. in.:

- I miejsce w turnieju Grand Prix Polski PTT w 10 tańcach

- II miejsce w Grand Prix Polski PTT w 10 tańcach

- III miejsce w Ogólnopolskim Chmielakowym Turnieju Tańca Towarzyskiego

Oliwia Dobrzyńska - jest czynną tancerką Szkoły Tańca Top – Art. Lublin posiadającą aktualną licencję świadczącą o przynależności do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Swoją szkołę tańca reprezentuje na turniejach tańca o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. Oliwia jest tancerką tańców latynoamerykańskich i standardowych. Wśród jej osiągnięć za 2021r. wyróżnić można m. in.:

- I miejsce w Summer Dance Festiwal o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice

- II miejsce w Ogólnopolskim Chmielakowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu

- III miejsce w Grand Prix Polski PTT

Rafał Szpyt - od 2014 r. jest trenerem szkoły tańca TOP – ART. Posiada licencję trenera sportu oraz rekreacji ruchowej ze specjalizacją taneczną, najwyższą krajową klasę taneczną A w tańcach latynoamerykańskich oraz B w tańcu standardowym. Podopieczni trenera byli finalistami Mistrzostw Okręgu Lubelskiego oraz rywalizowali na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej zdobywając najwyższe miejsca.

Bartosza Kozyra - jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. Bartosz zdobył w 2021r.:

-  I miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15 w kategorii 49 kg

- III miejsce i brązowy medal XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 20 w kategorii 55 kg.

Mateusz Sprawka - jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. Bartosz zdobył w 2021r.:

- II miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów do lat 17 w kategorii 49 kg.

Karol Brodziak - jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. W 2021r. zdobył:

- II miejsce i srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 23 w kategorii 55 kg.

Antoni Kawałek - jest trenerem sekcji podnoszenia ciężarów w Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice, który stoi za sukcesem nie jednego swojego ucznia. Oddaje im masę życzliwości i wsparcia. Jest dla nich wzorem. Przekazuje im ogrom wiedzy, który jak widać owocuje sukcesami zawodników. Jego zawodnicy: Karol Brodziak, Mateusz Sprawka oraz Bartosz Kozyra w 2021 r. zdobyli medalowe miejsca w podnoszeniu ciężarów podczas Mistrzostw Polski.

Natalia Warsz – zawodniczka Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Do jej największych sukcesów sportowych w roku 2021 należy zaliczyć:

- brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 17, wynik w dwuboju 106 kg w kategorii wagowej 55 kg.

Patryk Dziuba - zawodnik Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Do jego największych sukcesów sportowych w roku 2021 należy zaliczyć:

- brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wynik w dwuboju 272 kg w kategorii wagowej 109 kg.

Patrycja Powroźnik - zawodniczka Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Niemce.
Z dniem 1 stycznia 2016r. na wniosek trenera kadry narodowej, została przyjęta w poczet członków kadry narodowej Polskiego Związku Podnoszenia ciężarów i jest nią do dzisiaj.
Do jej największych sukcesów sportowych w roku 2021 należy zaliczyć:

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 20, wynik w dwuboju 144 kg w kategorii wagowej 55 kg.

 

Zbigniew Cękała - od czerwca 2015r. jest trenerem sekcji podnoszenia ciężarów w Gminnym Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym Niemce. Trenuje swoich podopiecznych z wielką pasją. Wspiera i dąży do tego żeby osiągali jak najlepsze wyniki. Zawodnicy trenera, Patrycja Powroźnik, Natalia Warsz i Patryk Dziuba zdobyli medale
na następujących Imprezach rangi Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w 2021r.:

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 20, wynik w dwuboju 144 kg w kategorii wagowej 55 kg,

- brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS wynik w dwuboju 106 kg w kategorii wagowej 55 kg,

- brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wynik w dwuboju 272 kg w kategorii wagowej 109 kg.

Ryszard Sosnowski - jest nauczycielem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, od 2014 r. założyciel i Prezes Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce z sekcją podnoszenia ciężarów – rozwija zamiłowania młodzieży do sportu, daje im możliwość spędzania wolnego czasu, przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, wreszcie daje wiarę w sukces na miarę medali Mistrzostw Polski. Na uznanie zasługuje również kontakt jaki ma z klubowymi podopiecznymi. Bliskie mu są ich problemy, zna ich sytuację rodzinną, motywuje ich do walki o siebie i swoje marzenia. Dla utalentowanej sportowo i niezamożnej młodzieży stara się o pozyskanie stypendium socjalnego i sportowego, darmowe dojazdy na treningi oraz zapewnienie wyżywienia. Dzięki jego zaangażowaniu zawodnicy uczestniczą w wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach w podnoszeniu ciężarów i com najważniejsze odnoszą znaczące sukcesy.

Aleksandra Milczach - trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Zespołu Szkół Bełżyce.  Do jej sukcesu w 2021 r. można zaliczyć:

- zajęcie III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w taekwondo Olimpijskim w kategorii wagowej do 33 kg, kategoria wiekowa: junior młodszy.

Karina Sowa - trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Zespołu Szkół Bełżyce. Do jej sukcesu w 2021 r. można zaliczyć:

- zajęcie III miejsce na Mistrzostwach Polski w taekwondo w kategorii wagowej do 55 kg,  kategoria wiekowa: junior.

Wojciecha Kowalskiego - od 2000 r. jest trenerem taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół Bełżyce. Zawodnicy trenera w 2021r. brali udział i osiągali sukcesy w zawodach rangi Mistrzostw Polski Organizowanych przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskim. Jest oddanym trenerem. Wspiera swoich podopiecznych i zawsze służy dobrą radą.

Michał Pyszniak - jest zawodnikiem Klubu Karate Tradycyjnego. W 2021 r. zajął:

- III miejsce w konkurencji kumite drużynowe seniorów na XXXII Mistrzostwach Polski w karate tradycyjnym,

- III miejsce w konkurencji kumite drużynowe seniorów na mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym fudokan.

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa