Życzenia Wielkanocne

Życzenia w formie graficznej

Opis obrazka:

Życzenia Wielkanocne

Gdy Piotr przybył do domu centuriona w Cezarei, przemówił: „Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła.

A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jerozolimie. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków, którzyśmy z Nim jedli i pili po Jego zmartwychwstaniu.

On nam rozkazał ogłosić ludowi i dać świadectwo, że Bóg ustanowił Go sędzią żywych i umarłych. Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, w Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów”.

Dz 10,34a.37-43

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Zmęczeni współczesnością pamiętajmy, że jest to święto miłości, radości i nadziei.

W polskiej tradycji, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania, które rozpoczyna składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Przyłączamy się do tych życzeń.

Niech wiara w zmartwychwstałego Jezusa odsunie nasze lęki i troski.

Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, wielu radosnych przeżyć w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość życzą

Krzysztof Chmielik Przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego

Zdzisław Antoń Starosta Lubelski