X finał Integracyjnego Konkursu Andersenowskiego

28-04-2017

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie odbył się Jubileuszowy X finał Integracyjnego Konkursu Andersenowskiego. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Moja ulubiona postać z baśni Andersena”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Bełżyce Pan Ryszard Góra, który był jednocześnie fundatorem nagród dla laureatów I miejsca.

Napłynęło wiele prac wykonanych przez uczniów okolicznych szkół: SP w Matczynie, SP w Wojciechowie,, SP nr 1 w Bełżycach, SP nr 2 w Bełżycach, SP we Wronowie, SP w Babinie, Samorządowego Przedszkola Publicznego w Bełżycach. W konkursie wzięli również podopieczni SOSW w Bystrzycy, SOSW w Załuczu, Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie oraz uczniowie ZSS przy DPS w Matczynie.
Nadesłane prace zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Oceniane były w następujących kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 0 – III oraz osoby niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych.
Lista laureatów:
Grupa I – dzieci przedszkolne:
Miejsce I – Maja Dybalska – Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach
Miejsce II –  Dorota Podlaska – Szkoła Podstawowa w Matczynie
Miejsce III – Irmina Smoleń – Samorządowe przedszkole Publiczne w Bełżycach

Grupa II – uczniowie szkoły podstawowej:
Miejsce I – Bartosz Dobrowolski Szkoła Podstawowa w Chmielniku
Miejsce II – Nikola Kalicka – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
                     Piotr Niezbecki – Szkoła Podstawowa w Matczynie
Miejsce III – Krystian Duda – Szkoła Podstawowa w Chmielniku

Grupa III – osoby niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych
Miejsce I – Joanna Borkowska – ZSS w Matczynie
Miejsce II – Martyna Michalak – Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Załuczu
                     Kacper Flis – ZSS w Matczynie
Miejsce III –   Iwona Bielecka – ZSS w Matczynie
                       Bartłomiej Fac – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Załuczu
Uczniowie Zespołu Szkół przy DPS w Matczynie zaprezentowali wszystkim zgromadzonym inscenizację pt.: „Sen o Andersenie”, w której wystąpiły postacie z baśni i bajek.
Występ został nagrodzony gromkimi brawami, co sprawiło niezwykłą radość młodym aktorom.
Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek – tradycyjny tort z wizerunkiem baśniowych postaci Andersena.