VII Międzynarodowe Targi Pracy w Lublinie

21-02-2012

W dniu 7 marca 2012 roku odbędzie się kolejna, VII edycja Międzynarodowych Targów Pracy w Lublinie. W tegorocznych targach weźmie udział ok. 50 wystawców, zarówno regionalnych, krajowych jak i zagranicznych. Wśród nich znajdą się pracodawcy z Norwegii i Wielkiej Brytanii, przedstawiciele Ambasady Kanady, a także doradcy EURES z 8 krajów, którzy będą informować o możliwościach podjęcia zatrudnienia oraz warunkach życia i pracy w Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Niemczech, Czechach, Włoch, Belgii i Danii.

Na ich stoiskach będzie można również skonsultować dostępne oferty pracy. Ponadto do udziału w targach zostali zaproszeni przedstawiciele takich instytucji jak Państwowa Inspekcja Pracy, ZUS, Izba Skarbowa czy NFZ, którzy będą informować o wszelkich istotnych kwestiach związanych z profilem działalności w kontekście podejmowania pracy za granicą przez obywateli polskich. Będzie więc możliwość uzyskania informacji nt ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, ubezpieczenia zdrowotnego czy też rozliczania podatków z dochodów uzyskanych za granicą.
Wzorem lat ubiegłych przewidziany jest cykl prezentacji z zakresu warunków życia i pracy w różnych krajach UE/EOG, przygotowanych i przeprowadzonych przez obecnych na targach doradców EURES. W czasie targów będzie również możliwość zapoznania się z ofertami prezentowanymi przez pracodawców lokalnych oraz agencje zatrudnienia i agencje doradztwa personalnego.

Więcej informacji nt organizowanych targów pracy można uzyskać kontaktując się z kadrą EURES pod numerem telefonu: 81 472 56 34