Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Lubelskiego

logo napis powiat lubelski
lipca
2021

Powiat Lubelski rozpoczął realizację projektów pn. „Ciepło dla Załucza” i „Poprawa efektywności energetycznej budynku internatu przy Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach”, na które otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Projekt pn. „Ciepło dla Załucza”, na którego realizację Powiat Lubelski otrzymał dofinansowanie w wysokości 560 030,67 zł, a którego wartość całkowita wynosi 1 020 765,13 zł, polega na wykonaniu robót termomodernizacyjnych budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in. ocieplenie ścian i piwnic, ocieplenie dachu, wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, montaż systemu solarnego oraz modernizację systemu oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED.

Realizacja projektu ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynku oraz zwiększenie wykorzystania OZE w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Lubelskiego. Przyczyni się to do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a w konsekwencji wpłynie na poprawę jakości powietrza.

Projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku internatu przy Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach”, dofinansowany kwotą 602 078,12 zł, a którego wartość całkowita wynosi 919 591,00 zł, polega na wykonaniu robót termomodernizacyjnych budynku internatu przy Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in. ocieplenie stropu ostatniej kondygnacji pod poddaszem nieogrzewanym i stropodachu, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej, modernizację systemu oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED, montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej i modernizację instalacji centralnego ogrzewania.

logotypy województwo lubelskie - smakuj życie, powiat lubelski oraz dofinansowano ze środków unii europejskiej