Otwarcie sali sportowej w Dysie

25-10-2013

W dniu 19 października 2013 roku w miejscowości Dys, gmina Niemce odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej wybudowanej przy Zespole Placówek Oświatowych w Dysie. Uroczystości rozpoczęto odprawieniem Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Dysie.

Po zakończonym nabożeństwie goście udali się na nowo wybudowane boisko wielofunkcyjne, gdzie duchowni dokonali uroczystego poświęcenia budowli sportowej. Następnie przemaszerowano do Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie.

Odbyło się tam uroczyste otwarcie nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej i poświęcenie obiektu. Wśród zaproszonych na uroczystość przez wójta Gminy Niemce pana Krzysztofa Urbasia znaleźli się znamienici goście na czele z sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeuszem Sławeckim, posłami Janem Łopatą i Henrykiem Smolarzem, wicewojewodą Marianem Starownikiem oraz starostą powiatu lubelskiego Pawłem Pikulą.
Warto zaznaczyć, iż budowa sali gimnastycznej w Dysie trwała niespełna dziesięć miesięcy i została sfinansowana ze środków Gminy Niemce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 049 852,70 PLN.

Źródło: tekst i fot. Urząd Gminy Niemce