Logo Powiatu Lubelskiego

12-06-2018

Mamy logo! Uchwała w sprawie ustanowienia znaku graficznego (logo) Powiatu Lubelskiego oraz określenia zasad jego używania została podjęta jednogłośnie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 25 maja br.

Logotyp powstał w oparciu o symbole zjawisk charakterystycznych dla Powiatu Lubelskiego. Składa się na niego sygnet w formie uproszczonej korony królew­skiej.

logo PL

Jest to motyw zaczerpnięty bezpośrednio z herbu powiatu, nawiązujący do historii regio­nu oraz symbolizujący obiekty historyczne. Jednocześnie forma sygnetu symbolizuje na­turę i jej atrybuty. Trójlistne zwieńczenia ko­rony kojarzą się z drzewami i symbolizują bogactwo natury. Pozioma linia pod nimi symbolizuje szlaki i trak­ty, zaś dolna linia falista – wodę, czyli rzeki, któ­re są jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu. Linia falista jest również nawiąza­niem do charakterystycznego, tradycyjnego wzoru na strojach ludowych z regionu (strój krzczonowski). Zieleń symbolizuje wzrost, harmonię, świeżość oraz płodność. Określa bezpieczeństwo, możliwości rozwoju, wolną drogę (zielone światło). Dzięki zieleni sygnet ła­twiej odczytujemy jako krajobraz.

logo PL 2018

Logo używa się w celu identyfikacji wizualnej Powiatu Lubelskiego, w szczególności w materiałach promocyjnych i reklamowych, których wydawcą lub wspierającym jest Powiat Lubelski oraz do oznakowania przedsięwzięć organizowanych, współorganizowanych lub współfinansowanych przez Powiat Lubelski.

Uchwała ws. ustanowienia znaku graficznego (logo) [pdf, 187 kb]

Załącznik do uchwały - zasady używania logo [pdf, 345 kb]