Aktualności turystyczne Drukuj Zapisz

wycinek plakatu
lipca
2020

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego jest organizatorem konkursu KIERUNEK LUBELSKIE KRAJOBRAZ

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY
na najlepszą fotografię przyrodniczą z regionu lubelskiego
„Kierunek lubelskie krajobrazy”
pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozpoczyna realizację nowego projektu edukacyjno-promocyjnego, mającego za zadanie zwrócenie uwagi na walory przyrodnicze naszego regionu. To ogólnopolski konkurs fotograficzny pt. „Kierunek lubelskie krajobrazy” realizowany w czterech kategoriach konkursowych:
1. „Poleski Park Narodowy”
2. „Roztoczański Park Narodowy”
3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
4. „Lubelskie pszczoły i pasieki” – z racji realizowanej obecnie przez Urząd kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Zamierzeniem przedsięwzięcia jest promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane w granicach województwa lubelskiego, a także inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.

DLA KOGO?
Konkurs ma charakter otwarty, może brać w nim udział każda zainteresowana osoba (dorośli i dzieci), która profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się fotografią.

JAK?

Żeby wziąć udział w konkursie, trzeba po prostu przyjechać w nasze gościnne, przepiękne tereny, i zrobić zdjęcie  odzwierciedlające piękno tutejszej przyrody. Stawiamy przy tym warunek – by zdjęcia były wykonane w określonym – wakacyjnym – terminie, a więc od 3 lipca do 31 sierpnia. Natomiast będzie je można zgłaszać jeszcze do 7 września. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zgłosić maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych. Fotografie mogą być wykonane zarówno w technice kolorowej, jak i czarno-białej.

GDZIE?  W SIECI!

Najprostszą formą zgłoszenia jest wypełnienie elektronicznej karty i oświadczeń dostępnych na stronie internetowej www.lubelskie.pl/srodowisko. Przewidzieliśmy również możliwość przesłania zgłoszenia pocztą tradycyjną. Warto dodać, że wybrane prace będą publikowane na Instagramie smakuj_lubelskie.  Autorów konkursowych fotografii zapraszamy nie tylko do śledzenia tego konta, ale także do samodzielnego publikowania ich na Instagramie, najlepiej z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy.  Do tej formy zabawy zapraszamy również tych, którzy nie mają czasu zgłaszać się do konkursu za pośrednictwem formularzy. Ich fotografie – zrobione w regulaminowym terminie i oznaczone hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy – mają bowiem szansę ubiegać się o nagrody specjalne!

JURY

Prace będą oceniane przez Jury powołane przez Organizatora konkursu, złożone z pracowników Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL, a także osób zaproszonych do udziału w pracach Jury, w tym profesjonalnych fotografików.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Autorom najciekawszych prac w każdej z czterech kategorii konkursowych zostaną przyznane następujące nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł (x4),

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł (x4),

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł (x4),

Przewidziane są też NAGRODY SPECJALNE:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł,

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł,

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł.

WE WSPÓŁPRACY

Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Partnerami konkursu w poszczególnych kategoriach konkursowych są:

1. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych – w kategorii „Lubelskie parki krajobrazowe”,
  2. Roztoczański Park Narodowy – w kategorii „Roztoczański Park Narodowy”,
  3. Poleski Park Narodowy – w kategorii „Poleski Park Narodowy”,

a w kategorii „Lubelskie pszczoły i pasieki”:

1. Wojewódzki Związek Pszczelarzy,
  2. Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie,
  3. Roztoczański Związek Pszczelarzy w Tomaszowie Lubelskim,
  4. Związek Pszczelarzy „Podlasie” w Białej Podlaskiej,
  5. Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie,
  6. Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „Polanka” w Pszczelej Woli,
  7. Lubelskie Stowarzyszenie „Pszczółka” w Lublinie.

Partnerami medialnymi w konkursie są:

• Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna,
  • Cudzechwalicie.com,
  • TVP 3 Lublin,
  • Radio Lublin,
  • Dziennik Wschodni,
  • Radio Freee w Lublinie,
  • Katolickie Radio Zamość.

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Środowiska Michał Woś.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w konkursie i życzymy udanej zabawy!