Eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

29-03-2019

W dniu 28 marca w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lublinie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Lublinie oraz Komenda Miejska PSP w Lublinie. Do eliminacji na szczeblu powiatowym OTWP zakwalifikowało się łącznie 19 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego.

Wyniki finalistów eliminacji przedstawiają się następująco:

I grupa - uczniowie szkół podstawowych (kl. I-VI)
1. Michał Pawlak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzczonowie

II grupa - uczniowie szkół podstawowych (kl. VII-VIII) i gimnazjum (kl. III)
1. Krystian Krzos – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzczonowie

III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
1. Rafał Sulowski - Zespół Szkół Zawodowych w Bychawie

Nagrody dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych ufundował Zarząd Powiatu w Lublinie i Komendant Główny PSP w Warszawie, a wręczenia dokonał inspektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie Mieczysław Dziura wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Bartłomiejem Walczukiem. Komenda Miejska PSP w Lublinie zorganizowała jury oraz pokaz sprzętu. Natomiast Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lublinie ufundował posiłki i napoje.

Uczniowie Michał Pawlak, Krystian Krzos i Rafał Sulowski będą reprezentować powiat lubelski podczas eliminacji wojewódzkich OTWP.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udział w turnieju. Dziękujemy również dyrekcji szkół, opiekunom uczniów oraz wójtom i burmistrzom za przeprowadzenie eliminacji szkolnych i gminnych turnieju.

W eliminacjach OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” w 2019 r. na terenie powiatu lubelskiego wzięło udział 330 uczniów.

Nagrody odebrali również druhowie OSP z gminy Wojciechów, którzy w dniu 23 lutego br. wzięli udział w zawodach „IX Bieg na Szczyt – RONDO 1 Strażackie schody”. Zawody polegały na wbiegnięciu w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim oraz w aparatach ochrony dróg oddechowych na 37 piętro wieżowca RONDO 1 w Warszawie. Mając na uwadze, że w ww. zawodach wzięło udział ponad 100 strażaków z całej Polski, a drużyna z gminy Wojciechów  była jedyną drużyną zarówno z powiatu, jak i województwa lubelskiego, Zarząd Powiatu w Lublinie pragnął uhonorować ich postawę i wysiłek na rzecz promowania naszego regionu na terenie Polski.