grafika z napisami dzień edukacji narodowej
października
2023

W ten wyjątkowy dzień Starosta Lubelski Zdzisław Antoń pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty.

Dyrektorzy, Nauczyciele,

Pedagodzy, Wychowawcy,

Pracownicy administracji i obsługi

Szkół i Placówek Oświatowych

Powiatu Lubelskiego

W Dniu Edukacji Narodowej wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pedagogom, Wychowawcom, Pracownikom administracji i obsługi szkół i placówek oświatowych Powiatu Lubelskiego pragnę podziękować za wykonywaną pracę dydaktyczną na rzecz młodzieży, zaangażowanie oraz trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które przypomina o niezwykłej roli edukacji w kształceniu młodego człowieka. Poświęcone jest Wszystkim, którzy razem tworzą wspaniałą Polską Szkołę.

Proces nauczania jest trudną i krętą drogą, którą można przejść dzięki oddaniu i zaangażowaniu pedagogów. Pragnę podziękować Wszystkim, którzy swoją codzienną pracą usuwają z niej liczne przeszkody, dając przekonanie, że nauka stanowi fascynującą wędrówkę ku mądrości. Dzięki Państwa staraniom placówki oświatowe stają się dla uczniów skarbnicą wiedzy oraz miejscem przygotowania do dorosłego życia.

Chciałbym wyrazić wdzięczność za Państwa pracę, poświęcenie i życzliwość, dlatego wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składam szczególne podziękowania za cierpliwość, wyrozumiałość, trud  i wychowanie wielu pokoleń, a także przekazywanie ważnych wartości takich jak patriotyzm, odpowiedzialność i poszanowanie drugiego człowieka.

Z wielkim uznaniem składam Państwu serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy, dumy ze swoich uczniów i wychowanków, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Starosta Lubelski

Zdzisław Antoń