60 lat minęło w OSP w Wólce Ponikiewskiej

06-06-2016

W słoneczną niedzielę 5 czerwca 2016 roku odbyły się na uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia powstania Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Ponikiewskiej.

Po uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Ponikiewskiej, Prezes Edward Ziajko przybliżył historię powstania i funkcjonowania Jednostki. Następnie wręczono medale i odznaczenia zasłużonym Druhom Strażakom, głos zabrali też zaproszeni goście. Zwieńczeniem uroczystości było oficjalne przekazanie pojazdu strażackiego marki IVECO MAGIRUS .

Pojazd przyjechał z partnerskiego dla Powiatu Lubelskiego - Powiatu Main-Kinzig. Jest to już piaty pojazd, przekazany przez kolegów z Niemiec, który będzie służył społeczności Powiatu Lubelskiego.

Kolegom strażakom serdecznie gratulujemy i życzymy, by przekazany pojazd miał tyle samo powrotów co wyjazdów na akcje.